Wiadomości

Paweł Olkowicz w finale ogólnopolskiego konkursu "Policjant Ruchu Drogowego

Dodano:
garwolin - Paweł Olkowicz w finale ogólnopolskiego konkursu

Mł.asp. Karol Głogowski z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu oraz mł. asp. Paweł Olkowicz z Komendy Powiatowej w Garwolinie będą reprezentować KWP zs. w Radomiu w ogólnopolskim finale "Policjant Ruchu Drogowego", który pod koniec września odbędzie się w Krakowie. Od środy trwały eliminacje wojewódzkie. Do rywalizacji o tytuł najlepszego mazowieckiego policjanta pionu ruchu drogowego stanęło 29 funkcjonariuszy, którzy wcześniej wygrali eliminacje na szczeblu komend miejskich i powiatowych.


Paweł Olkowicz na zdjęciu drugi od prawej


Nad organizacją zawodów i ich sprawnym przebiegiem czuwali funkcjonariusze z Wydziału ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. Po części oficjalnej, 29 mazowieckich funkcjonariuszy rozpoczęło zmagania o zaszczytny tytuł najlepszego policjanta mazowieckiej „drogówki”. Musieli zaprezentować swoją wiedzę i umiejętności w 6 konkurencjach. W pierwszym etapie drogi do zwycięstwa, mundurowi zmierzyli się w kierowaniu ruchem drogowym na jednym z radomskich skrzyżowań, następnie w teście ze znajomości przepisów ruchu drogowego, prawa wykroczeń oraz wybranych przepisów służbowych. Tuż po jego napisaniu, policjanci rywalizowali ze sobą w jeździe sprawnościowej motocyklem służbowym i samochodem osobowym po wyznaczonym torze. Następnego dnia zawodnicy musieli wykazać się umiejętnościami strzeleckimi z broni służbowej oraz praktycznymi umiejętnościami udzielania pomocy poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych

Po wszystkich konkurencjach komisja wyłoniła finalistów. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbyło się wczoraj na placu przed głównym wejściem do Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. Najlepszym gratulował I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Radomiu insp. Marek Świszcz. I tak: I miejsce zajął reprezentant Komendy Miejskiej Policji w Radomiu - mł. asp. Karol Głogowski; II miejsce zajął reprezentant Komendy Powiatowej w Garwolinie - mł. asp. Paweł Olkowicz, a III miejsce zajął reprezentant Komendy Miejskiej Policji w Radomiu - asp. Daniel Piotrowski.

Teraz dwóch najlepszych mazowieckich funkcjonariuszy ruchu drogowego reprezentować będzie nasze województwo w finale ogólnopolskim. Wszystkim gratulujemy!

Mł. asp. Paweł Olkowicz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie do zawodów przystąpił siódmy raz. W poprzednich eliminacjach zajmował trzy razy drugie miejsce i dwa razy trzecie miejsce.  Trzy razy reprezentował garnizon mazowiecki na eliminacjach krajowych, gdzie zdobył 4 miejsce w kraju. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.