Wiadomości

Piotr Guba ze stypendium Agrotalenty dzięki dobrej postawie w OWiUR

Dodano:
garwolin - Piotr Guba ze stypendium Agrotalenty dzięki dobrej postawie w OWiUR

W dniach 7-8 czerwca 2018r. dwóch uczniów ZS w Miętnem wzięło udział w eliminacjach centralnych XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, które odbywały się na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Najlepiej w konkursie poradził sobie Piotr Guba, ale i Dominik Żaczek może uznać udział w OWiUR za udany.

VI miejsce i tytuł laureata w bloku „mechanizacja rolnictwa” wywalczył Piotr Guba z kl. IV TMR. Laureaci startujący w tym bloku, w tym również Piotr, otrzymali stypendium z  programu Agrotalenty ufundowane przez BGŻ BNP Paribas.  Dodatkowa nagroda to roczna prenumerata miesięcznika Rolniczy Przegląd Techniczny, wydawanego przez APRA sp. z o.o.
Piotr Guba przygotowywał się do eliminacji centralnych OWiUR pod opieką Tadeusza Gory.

Udanym debiutem może pochwalić się drugi reprezentant miętnieńskiej szkoły Dominik Żaczek z kl. II TŻ. Dominik startował w bloku „technologia żywności” i zajął 12 miejsce wśród 24 startujących, uzyskując tytuł finalisty. Na podkreślenie zasługuje fakt, że z testu pisemnego Dominik uzyskał najwyższą wśród uczestników bloku notę - 52 pkt. na 60 możliwych! W części praktycznej stres nie pozwolił Dominikowi wykorzystać wszystkich swoich możliwości.

REKLAMA:


Dominik Żaczek przygotowywał się do  eliminacji centralnych OWiUR pod opieką Sabiny Benickiej.

Gratulujemy laureatowi i finaliście. Kolejna edycja OWiUR już w październiku 2018r.

tekst S. Benicka , opr. AS
zdjęcia http://www.owiur.pl/

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 3

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.