Wiadomości

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (11 - 17 czerwca 2018 r.)

Dodano:
garwolin - Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (11 - 17 czerwca 2018 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.


 
11 czerwca 2018 r.

Zdarzenie drogowe z udziałem łosia w Wildze

Przed godz. 23 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na Osiedlu Wilga, gdzie samochód osobowy marki BMW po zderzeniu z łosiem zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Strażacy ewakuowali kierowcę z pojazdu, ułożyli na noszach i udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zespołu ratownictwa medycznego przekazano poszkodowanego. Ponadto odłączono zasilanie elektryczne w uszkodzonym pojeździe. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Wilga.

13 czerwca 2018 r.

Pożar mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ul. Żwirki i Wigury w Garwolinie

Przed godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ul. Żwirki i Wigury w Garwolinie. Przybyły na miejsce zdarzenia dowódca akcji stwierdził, że pożar powstał w pomieszczeniu kuchni, w wyniku pozostawienia patelni z posiłkiem na palniku gazowym. Został on ugaszony przez mieszkańców. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz oddymieniu mieszkania i klatki schodowej. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz zastęp OSP Garwolin.

Pożar sterty odpadów budowlanych przy ul. Targowej w Garwolinie
Przed godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sterty odpadów budowlanych przy ul. Targowej w Garwolinie. Działania zastępów straży polegały na podaniu prądów wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Podłęż, gm. Maciejowice
Przed godz. 17 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Podłęż, w którym uczestniczył samochód osobowy Citroen Xantia. Pomocy medycznej kierującemu pojazdem udzielił zespół ratownictwa medycznego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli zasilanie elektryczne w uszkodzonym pojeździe. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

14 czerwca 2018 r.

Zabezpieczenie miejsca lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Przed godz. 8 trzy zastępy OSP zostały zadysponowane do miejscowości Korytnica, gdzie strażacy zabezpieczyli miejsce lądowania i startu śmigłowca LPR. Działania trwały ponad jedną godzinę.

REKLAMA:


Pożar budynku mieszkalnego w Przykorach, gm. Miastków Kościelny
Przed godz. 20 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego. Przybyły na miejsce zdarzenia dowódca akcji stwierdził, że pożar został ugaszony przez mieszkańców przy użyciu węża ogrodowego. Działania zastępów straży polegały na sprawdzeniu poddasza budynku przy użyciu kamery termowizyjnej, celem wykluczenia istnienia zarzewi ognia. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP.

Pożar bel siana przy ul. Targowej w Garwolinie

Po godz. 22 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze bel siana przy ul. Targowej w Garwolinie. Działania zastępów straży polegały na podaniu prądów wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

16 czerwca 2018 r.

Zabezpieczenie miejsca lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Po godz. 9 jeden zastęp OSP został zadysponowany do Sobolewa, gdzie strażacy na łące zabezpieczyli miejsce lądowania i startu śmigłowca LPR. Działania trwały blisko jedną godzinę.

Potrącenie rowerzystki na ul. Stacyjnej w Garwolinie
Przed godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu na ul. Stacyjnej w Garwolinie, gdzie doszło do potrącenia rowerzystki. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kobiecie, która znajdowała się w okolicy przejścia dla pieszych, w pozycji siedzącej. Poszkodowaną następnie przekazano przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczył zastęp OSP Garwolin.

17 czerwca 2018 r.

Zdarzenie drogowe w Puznówce

Przed godz. 8 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Puznówce, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Toyota RAV4 i Kia. Strażacy odłączyli zasilanie elektryczne w jednym z uszkodzonych pojazdów oraz dokonali sorpcji plamy płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP. 


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.