Wiadomości

Faktoring dla małych firm – czym jest i kiedy z niego skorzystać?

Dodano:
garwolin - Faktoring dla małych firm – czym jest i kiedy z niego skorzystać?

Faktoring to skuteczne i coraz częściej wybierane rozwiązanie, które wielu małym firmom pozwala utrzymać płynność finansową. To szansa dla tych, którzy korzystają z opcji płatności odroczonej. Dzięki temu, że dziś faktoring jest kierowany także do małych firm, wiele z nich zaczęło na takich rozwiązaniach zyskiwać.

Dla kogo przeznaczony jest faktoring?

Kiedyś było to rozwiązanie przeznaczone tylko i wyłącznie dla dużych firm. Wszystko przez wymagania, jakie firmy faktoringowe stawiały przedsiębiorcom. Dziś sytuacja znacząco się zmieniła, dzięki czemu klienci z małych firm, indywidualni mogą zgłosić się do jednej  z organizacji zajmujących się faktoringiem i otrzymać korzystne wsparcie w trudnej sytuacji. Dzięki temu utrzymują płynność finansową i rozwijają swoją firmę dalej, nie musząc się zadłużać.

Jak działa faktoring dla małych firm?

Celem faktoringu jest odzyskanie płynności finansowej przez małe przedsiębiorstwo i możliwość dalszego działania. Jest to rozwiązanie przeznaczone głównie dla tych firm, które zgadzają się na płatności odroczone przez klienta. Wówczas zaufana firma faktoringowa odkupuje prawo do otrzymania zapłaty za fakturę za od 60 % do 90 % jej wartości. Pozostała część trafia do rąk przedsiębiorcy po zapłacie faktury przez klienta. To czysta wymiana i gotówka od ręki, która pozwala firmie dalej funkcjonować, a nie raz ratuje ją przed upadkiem.

Czy to korzystne rozwiązanie?

Być może duże firmy powinny działać na innych zasadach, jednak mali przedsiębiorcy muszą w wielu sytuacjach godzić się na płatności odroczone. Przez to ich przetrwanie często staje pod znakiem zapytania. W tym miejscu pojawia się firma faktoringowa, która skupuje prawo do faktury, ale w zamian przelewa na konto przedsiębiorcy daną sumę pieniędzy, która ma pokrycie w fakturze. Dzięki temu małe firmy mogą w dalszym ciągu funkcjonować i nie muszą drżeć o codzienną płynność finansową, tylko dlatego, że klient zapłaci dopiero za jakiś czas za uczciwie wykonaną pracę. To niezwykle wygodne i proste rozwiązanie, które zadowala każdego.

Niewątpliwie obniżenie wymagań firm faktoringowych oraz ich wyjście w stronę klienta indywidualnego sprawiły, że małe firmy mogą spać spokojniej, a ich właściciele nie muszą już obawiać się bankructwa czy utraty płynności finansowej. Dlatego warto skonsultować się z jedną z takich firm, by lepiej przygotować się na warunki panujące na rynku.

Artykuł sponsorowany