Rozrywka

Spektakl "Czarownice z Salem" dał zwycięstwo Teatrowi Rękawiczka

Dodano:
garwolin - Spektakl

Dwa dni teatralnych emocji już za nami. Zwycięskie teatry cieszą się miejscami na podium i nagrodami. Rękawiczka triumfuje po raz kolejny!

14 i 15 czerwca były w Garwolinie czasem wielkich emocji. Teatry amatorskie z całej polski występowały na scenie sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury. Grupy dziecięce oraz młodzieżowe walczyły o miejsca na podium oraz nagrodę Grand Prix ufundowaną przed burmistrza miasta Garwolina Tadeusza Mikulskiego.

14 czerwca był czasem najmłodszych aktorów, a dzień później scenę zajęła młodzież. Jury w składzie Joanna Moro, Leszek Zduń i Sławomir Krawczyński obejrzało prezentacje dziesięciu grup dziecięcych i sześciu zespołów młodzieżowych zakwalifikowanych w wyniku eliminacji.

REKLAMA:


Nagrodę Grand Prix Festiwalu otrzymał Teatr V za spektakl „Na białym księciu koń – remake Legalnej Blondynki”. Pierwszą nagrodę w kategorii grup młodzieżowych jury przyznało Teatrowi Rękawiczka za spektakl „Czarownice z Salem”, a dwie równorzędne drugie nagrody powędrowały do Teatru przy Fabryczce za „Szczęściarę” i teatru Scene za spektakl „Bogowie sobotniej nocy”. Gościem festiwalu był Teatr MIMO, który zaprezentował spektakl „W niemym kinie”.

Nagroda Grand Prix została fundowaną przez Burmistrza Miasta GarwolinaTadeusza Mikulskiego. Pozostałe nagrody zostały ufundowane przez Mazowiecki Instytut Kultury, który jest organizatorem wydarzenia.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 64

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.