Wiadomości

Złote gody w gminie Maciejowice

Dodano:
garwolin - Złote gody w gminie Maciejowice

W dniu 17 czerwca 2018r. szesnaście par z gminy Maciejowice uczestniczyło w obchodach Jubileuszu Złotych Godów. Jest to wyjątkowe święto, które obchodzi się po pięćdziesięciu latach wspólnego pożycia małżeńskiego. W wydarzeniu, oprócz dostojnych jubilatów, udział wzięli: wójt gminy: Sylwester Dymiński, zastępca wójta: Ryszard Brodziak, przewodniczący rady gminy: Paweł Jaworski, kierownik USC: Joanna Szymborska, ks. kanonik Stanisław Marczuk – proboszcz parafii Maciejowice oraz Andrzej

 Nakonieczny.Jubileuszowa uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą odprawioną w kościele parafialnym w Maciejowicach w intencji dostojnych jubilatów, gromadząc rodziny, przedstawicieli samorządu gminnego oraz mieszkańców. Miała ona bardzo podniosły charakter. Mszę Świętą odprawił ks. kanonik Stanisław Marczuk - proboszcz parafii Maciejowice.

Następnie jubilaci zostali zaproszeni do hali sportowej w Maciejowicach, gdzie odbyły się dalsze uroczystości wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznanych przez prezydenta RP.

Jako pierwszy zwrócił się do dostojnych jubilatów wójt Sylwester Dymiński: - Dziękuję wam za wszystko, czego dokonaliście w życiu. Za waszą miłość, ofiarność, zrozumienie wielkich celów małżeństwa, dobre wychowanie dzieci, przykład życia, cierpienia, łzy radości, noce nieprzespane, słowa otuchy, za każdy siwy włos na waszej skroni.
Gospodarz gminy podkreślił, że ponad pięćdziesiąt wspólnie przeżytych lat, to także wkład w budowanie lokalnej społeczności oraz wspaniały przykład do naśladowania dla własnych dzieci, wnuków oraz wszystkich młodych małżeństw.

REKLAMA:


Aktu dekoracji dokonał wójt gminy, zastępca wójta oraz przewodniczący rady gminy. Każde małżeństwo otrzymało dyplom okolicznościowy wójta gminy Maciejowice.

W tym roku w obchodach Jubileuszu Złotych Godów wzięły udział następujące pary:
Marian i Helena Krupa
Jan i Stanisława Glica
Janusz i Alina Żaczek
Zbigniew i Irena Dudek
Henryk i Marianna Fryc
Marian i Barbara Szeląg
Stanisław i Stefania Piechota
Marian i Zofia Cicheccy
Tadeusz i Wiesława Gronek
Zygmunt i Bogusława Królik
Henryk i Marianna Pracz
Marian i Maria Pokorski
Ryszard i Stanisława Jaworscy
Józef i Marianna Marciniak
Henryk i Sabina Kowalczyk
Andrzej Duda i Ewa Kaczkowska-Duda


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 6

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Podwyżka dla Wójta (, #IP 7f2233589e) Odpowiedz

Na koniec kadencji jeszcze wymusił podwyżkę.A co z urlopem?

(, #IP b601319be4) Odpowiedz

Obniżkę o 500 zł brutto, ale od października...czyli miesiąc przed wyborami, ale info poszło w świat.

Oficer (, #IP 1fdcbf4181) Odpowiedz

Niedługo emerytura z LWP czeka. Dobra zmiana na stanowisku wójta mile widziana.

mieszkaniec (, #IP 888231ac21) Odpowiedz

Wszyscy potraficie tylko krytykować. Pan Dymiński uważam że był dobrym wójtem, przypomnijcie sobie jak wyglądała gmina za wójta kurka? Sprawdzcie ile dostał dofinansowania z zewnątrz. Pan Dymiński duzo zrobił dla gminy i takie jest moje zdanie a po 3 kadencjach i w tym wieku to chyba normalne że nie ma zamiaru kandydować. W czym wogóle problem.

UBek (, #IP aeae968cbe) Odpowiedz

Nie glosujemy na Dymińskiego i popleczników!!!!

Tow. wójt w akcji. (, #IP ff115ae8ba) Odpowiedz