Rozrywka

Zamieszanie w Krainie Bajek

Dodano:
garwolin - Zamieszanie w Krainie Bajek

Tygodnie prób, żmudna praca nad strojami i scenografią. Wszystko po to by wystąpić dla własnych pociech. W czwartek 14 czerwca rodzice przedszkolaków z”Bajkowej Krainy” pokazali umiejętności aktorskie na najwyższym poziomie. Nie brakowało tańców, wspólnej zabawy z dziećmi i zaproszonymi gośćmi oraz wzruszeń. Przedstawienie „Zamieszanie w Krainie Bajek” wyreżyserowała Marta Śliwecka, nauczycielka z Przedszkola w Sulbinach.

„Zapraszamy dzieci do krainy baśni, gdzie słoneczko świeci, gdzie gwiazda nie gaśnie, Przypomnijmy sobie razem, jeśli chcecie bajki kolorowe, najpiękniejsze w świecie...”. Po tym wprowadzeniu rozpoczęło się przedstawienie dla dzieci „Zamieszanie w Bajkowej Krainie”.

Na początku bajki pojawiła się Zła Wróżka, która oznajmiła, że wymiesza ze sobą bajki i baśnie by stworzyć „spór prawdziwy”. Po ujawnieniu swojego niecnego planu oznajmiła, że jest jednak wyjście z tej trudnej sytuacji. Z zamieszania bajkowe postacie mógł wybronić tylko Król Baj.

REKLAMA:


W historii pełnej zwrotów akcji zobaczyliśmy: Jasia i Małgosię, Babę Jagę, Czerwonego Kapturka, Złego Wilka, 7 Krasnoludków, Królewnę Śnieżkę i Kota w Butach. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Król Baj swoim rozkazem przywrócił wszystkie bajkowe postacie do odpowiednich bajek.

Cały występ zakończył wspólny taniec rodziców i przedszkolaków. Wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk i dyrektor Przedszkola w Sulbinach Renata Janisiewicz, wręczyli rodzicom biorącym udział w przedsięwzięciu specjalne podziękowania. Na kwiaty, oklaski i  podrzuty do sufity zasłużyła sobie Marta Śliwecka, reżyser spektaklu.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 158

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.