Sport

Dobry start zawodników Delfina na zawodach Od Młodzika do Olimpijczyka

Dodano:
garwolin - Dobry start zawodników Delfina na zawodach Od Młodzika do Olimpijczyka

27 czerwca w Warszawie na 50 - metrowym basenie Akademii Medycznej odbyła się ostatnia, finałowa runda zawodów ”Od Młodzika do Olimpijczyka”. Pływacy Delfina Garwolin dzielnie walczyli w poprzednich rundach o zakwalifikowanie się do tego finału. Udało się to szesnastu zawodnikom. Przy okazji środowych zawodów padły nowe rekordy powiatu.

Do finału udało się dostać Kasi Gałązce na 100 m stylem klasycznym (VIII miejsce w finale), Jagodzie Jonak na 100m klasykiem (VII miejsce), Mai Skupińskiej na 100 m stylem grzbietowym (nie mogła wziąć udziału w zawodach finałowych), Wiktorii Frąckiewicz na 100m stylem motylkowym (XVI), Bartkowi Lakusowi na 100m stylem motylkowym (VIII), Filipowi Zalewskiemu na 100m klasykiem (XI) i Jankowi Wojciechowskiemu na 100m klasykiem (XVI).

Przy okazji tego startu padło kilka rekordów powiatu na dystansach 50 - metrowych. Aż o 7 sekund poprawił się Bartek Lakus na 100 m stylem motylkowym. Kasia Gałązka i Jagoda Jonak pobiły rekordy na 100 m klasykiem w swoich kategoriach wiekowych. Filip Zalewski poprawił rekord na tym samym dystansie. Wszyscy zawodnicy zostali obdarowani przez organizatorów koszulkami.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Sukces (, #IP ccc0cd16b6) Odpowiedz

Tomasz Woźniak bramkarz Legii Warszawa, występujący w zespole U-17 przebywa obecnie na testach we włoskiej Genoi CFC. 16-letni golkiper do tej pory nie rozegrał żadnego spotkania w zespole mistrza Polski, ani w jego rezerwach. Ciężko więc spodziewać się, żeby miał realne szanse na występy w 12. zespole poprzedniego sezonu Serie A. Zawodnikami włoskiego klubu są dobrze znani z LOTTO Ekstraklasy Krzysztof Piątek oraz Petar Brlek.