Wiadomości

Przechowywał pół tysiąca paczek papierosów bez akcyzy

Dodano:
garwolin - Przechowywał pół tysiąca paczek papierosów bez akcyzy

Funkcjonariusze policji w Garwolinie przy współudziale funkcjonariuszy Referatu Kontroli Celno Skarbowej w Siedlcach i Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie ujawnili w domu 49-latka z Łaskarzewa pół tysiąca paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy skarbowej.

- Funkcjonariusze Zespołu d/w z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją KPP w Garwolinie wspólnie z funkcjonariuszem Referatu Kontroli Celno Skarbowej w Siedlcach, MUCS w Warszawie w pomieszczeniach mieszkalnych i gospodarczych ujawnili przechowywane przez 49-letniego mężczyznę, papierosy różnych marek w ilości 513 paczek nieposiadające oznaczeń polskich znaków akcyzy skarbowej. Wartość uszczuplenia Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków wyniosła ponad 11 tysięcy złotych. Postępowanie prowadzi Urząd Celny w Siedlcach – informuje asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy KPP w Garwolinie.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

(, #IP 0134f51689) Odpowiedz

Przeciez nie od dzisiaj wiadomo,że w Laskarzewie, Parysowie handluja lewymi papierosami. Pisza, ze zlapali a tak naprawde ciągle Ci sami handluja trujac innych i okradajac panstwo i nikt tak naprawde nic z tym nie robi. Powinni dostac kary ze odechcialoby sie.

Ależ przestępcę złapali. (, #IP 05425b3099) Odpowiedz

Facet zrobił sobie zapas fajek na pół roku, a te gamonie chcą go do więzienia wsadzić. Te straszne pół tysiąca to 500 paczek. Palacz pali 30-50 miesięcznie.

matematyka się kłania (, #IP 9f90a12864) Odpowiedz

Czy mogę prosić szanowną Redakcję żeby nie przedrukowywała bezmyślnie tego, co podrzuci wybitny matematyk asp. szt. Marek Kapusta? Proste działanie (kolejny raz przy takiej okazji): 11tys.zł dzielimy na 513 paczek. Wynik? 21,44zł - tyle stracił Skarb Państwa na jednej paczce z tytułu niezapłaconych podatków?! Jakim cudem, kiedy legalna paczka w kiosku kosztuje 12-16zł??? Lewe fajki są droższe od legalnych? Przecież można go od razu zapytać jak podsyła takie głupoty, czy to pomyłka, czy chce z ludzi zrobić idiotów, czy sam liczyć nie potrafi.