Kronika policyjna, interwencje straży pożarnej

Interwencje do dnia 01-07-2018r.

Dodano:

25 czerwca

Gończyce
Pomiędzy godzinami 8:00 - 8:30 nieznany sprawca na terenie Wytwórni Mas Bitumicznych, włamał się do kontenera, a następnie dokonał kradzieży elektroniki sterującej od układarki Volvo. Pokrzywdzona firma oszacowała stratny na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych. Ustaleniami w tej sprawie zajęli się policjanci z PP Sobolew.

26 czerwca


Borowie
Policjanci z Borowia, zatrzymali K.W., lat 28 zam. pow. Garwolin, który kierował samochodem marki Fiat, znajdując się w stanie nietrzeźwości - wynoszącym 2.37 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.  Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

Pilawa
Policjanci z PP Pilawa, zatrzymali D.C., lat 29 zam. pow. Garwolin, który kierował samochodem marki Volvo, nie stosując się do decyzji administracyjnej o cofnięciu uprawień. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Pilawa.

27 czerwca


Łaskarzew
Funkcjonariusze Zespołu d/w z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją KPP w Garwolinie wspólnie z funkcjonariuszem Referatu Kontroli Celno Skarbowej w Siedlcach, MUCS w Warszawie w pomieszczeniach mieszkalnych i gospodarczych ujawnili przechowywane przez 49-letniego mężczyznę, papierosy różnych marek w ilości 513 paczek nieposiadające oznaczeń polskich znaków akcyzy skarbowej. Wartość uszczuplenia Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków wyniosła ponad 11 tysięcy złotych. Postępowanie prowadzi Urząd Celny w Siedlcach.

Cyganówka DK 76, godz. 8:48
Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 69-letnia kobieta kierująca samochodem marki Skoda z dotychczas nieustalonych przyczyn (prawdopodobnie zasłabnięcie) zjechała na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z jadącym z przeciwka samochodem ciężarowym marki Scania, którym kierował 67-letni mężczyzna, a następnie pojazd marki Skoda odbił się po zderzeniu z samochodem ciężarowym i uderzył w przejeżdżający prawidłowo samochód Mitsubishi. W wyniku zdarzenia trzech pojazdów do szpitala przewieziono kierującą samochodem Skoda oraz dwoje pasażerów z samochodu Mitsubishi, kobiety lat 61 i 70. Młodsza z kobiet po udzieleniu pomocy została wypisana do domu. Kierowcy pojazdów trzeźwi. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Wilga.

Ruda Talubska
Kierowca pojazdu marki Opel Astra doprowadził do kolizji drogowej z samochodem marki Citroen Berlingo i odjechał z miejsca zdarzenia. Pojazd sprawcy kolizji został zatrzymany przez policjantów z PP Maciejowice. Jak się okazało pojazdem kierowała 34-letnia kobieta, która w wydychanym powietrzu posiadała 1,26 promila alkoholu. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

Wilkowyja
Policjanci z WRD KPP Garwolin, zatrzymali 33-letniego mężczyznę zam. pow. Garwolin, który kierował samochodem marki Opel Astra, nie stosując się do decyzji administracyjnej o cofnięciu uprawień. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

28 czerwca

Mierżączka
Z 27/28 na obiekcie budowy zbiornika retencyjnego, nieznany sprawca dokonał kradzieży paliwa w ilości łącznej 350 litrów, ze zbiorników pomp. Zatrzymaniem sprawcy i odzyskaniem skradzionego paliwa zajęli się policjanci z KPP Garwolin.
 
30 czerwca

Głosków
Policjanci z Borowia zatrzymali Z.Sz., lat 49 zam. pow. Garwolin, który kierował po drodze publicznej motorowerem, znajdując się w stanie nietrzeźwości - wynoszącym 2.31 promila alkoholu w wydychanym powietrzu oraz posiadał sądowy zakaz.  Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

1 lipca

Goźlin Górny, godz. 12.30
Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że doszło do wypadku z udziałem dwóch pojazdów osobowych. Kierowca pojazdu marki Renault Megane, mężczyzna lat 53 wykonywał manewr skrętu w lewo na posesję, a w tym samym czasie 42 –letni kierowca samochodu marki Citroen C4  wykonywał manewr wyprzedzania kolumny pojazdów. Obydwaj kierowcy z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala (trzeźwi). Postępowanie prowadzą policjanci z PP Wilga.


W minionym tygodniu policjanci z powiatu garwolińskiego przeprowadzili 272 interwencji, odnotowali  13 kolizji i 2 wypadki drogowe.

autor: KPP w Garwolinie

REKLAMA:

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.