Wiadomości

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 25 czerwca do 1 lipca 2018 r.

Dodano:
garwolin - Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 25 czerwca do 1 lipca 2018 r.

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.


25 czerwca 2018 r.

Pożar budynku mieszkalnego w Zwoli Poduchownej, gm. Miastków Kościelny

Po godz. 17 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w Zwoli Poduchownej. Działania zastępów straży polegały na podaniu prądu wody na palącą się drewnianą ścianę w pomieszczeniu kuchni, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do prac rozbiórkowych nadpalonych elementów ściany oraz oddymiania budynku. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Józefowie, gm. Górzno

Po godz. 21 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17”w Józefowie, gdzie samochód osobowy Audi A6 zjechał z drogi i znalazł się w rowie. Kierowca był pod opieką zespołu ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W akcji trwającej pół godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP.

Pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Ruda, gm. Trojanów
Po godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Ruda. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że doszło do pożaru sadzy w kominie oraz materiałów nagromadzonych w pomieszczeniu kotłowni, który został ugaszony przez właściciela. Działania zastępów straży polegały na podaniu proszku gaśniczego do komina, a następnie strąceniu sadzy. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

27 czerwca 2018 r.

Zdarzenie drogowe w Cyganówce

Przed godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Cyganówce, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Skoda Fabia, Mitsubishi ASX oraz samochód ciężarowy Scania. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym, które przekazali przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto odłączono zasilanie elektryczne w uszkodzonych pojazdach. Droga wojewódzka nr 801 była całkowicie zablokowana w trakcie działań. W akcji trwającej blisko trzy godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i trzy zastępy OSP.

Udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy mężczyźnie w Maciejowicach
Przed godz. 14 dwa zastępy PSP oraz OSP Maciejowice zostały zadysponowane do zdarzenia na ul. Lubelskiej w Maciejowicach, gdzie mężczyzna doznał ataku drgawek. Strażacy udzielili poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazali go przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Działania trwały blisko jedną godzinę.

28 czerwca 2018 r.

Zabezpieczenie miejsca lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Po godz. 21 jeden zastęp PSP i zastęp OSP Wilga zostały zadysponowane do Wilgi, gdzie strażacy zabezpieczyli miejsce lądowania i startu śmigłowca LPR. Działania trwały ponad jedną godzinę.

29 czerwca 2018 r.

Zdarzenie drogowe w Korytnicy

Przed godz. 4 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Korytnicy. Uczestniczył w nim samochód osobowy Peugeot Partner i autobus marki Jelcz, którym podróżowało dwadzieścia osób. Żadna z nich nie odniosła obrażeń. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, umożliwili otwarcie drzwi w autobusie oraz pomogli pasażerom w jego opuszczeniu. Ponadto odłączono zasilanie elektryczne w samochodzie osobowym. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i sześć zastępów OSP.

REKLAMA:


30 czerwca 2018 r.

Plama oleju napędowego na ul. Wolnej w Garwolinie

Przed godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu na ul. Wolnej w Garwolinie, gdzie w wyniku nieszczelności zbiornika paliwa w samochodzie osobowym marki Rover doszło do wycieku oleju napędowego. Strażacy ograniczyli wyciek, przepompowali pozostałe paliwo oraz dokonali sorpcji plamy oleju z jezdni. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

Udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy mężczyźnie na ul. Stacyjnej w Garwolinie

Przed godz. 12 jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP zostały zadysponowane na ul. Stacyjną w Garwolinie, gdzie na chodniku, w pozycji leżącej znajdował się mężczyzna. Strażacy udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazali go przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Działania trwały jedną godzinę.

Zdarzenie drogowe w Lipówkach

Przed godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Lipówkach, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Peugeot 206 i BMW. Osoby nimi podróżujące znajdowały się pod opieką zespołu ratownictwa medycznego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli zasilanie elektryczne w uszkodzonych pojazdach. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

1 lipca 2018 r.

Zdarzenie drogowe w Goźlinie Górnym

Po godz. 12 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Goźlinie Górnym, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Citroen C4 i Renault Megane. Pomocy medycznej osobom poszkodowanym udzielił zespół ratownictwa medycznego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie elektryczne w uszkodzonych pojazdach oraz dokonali sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej blisko cztery godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Pożar kontenera i koparko ładowarki w Rudzie Talubskiej
Po godz. 21 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze kontenera oraz koparko ładowarki w Rudzie Talubskiej . Działania zastępów straży polegały na podaniu prądu wody oraz prądu piany ciężkiej, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.