Sport

Michał Walenda brązowym medalistą Mistrzostw Polski

Dodano:
garwolin - Michał Walenda brązowym medalistą Mistrzostw Polski

W dniach 30 czerwca - 1 lipca 2018 r. w Sieradzu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. W zawodach tych bardzo dobrze zaprezentował się mieszkaniec naszego powiatu Michał Walenda (pierwszy od prawej). Michał zajął trzecie miejsce w konkursie pchnięcia kulą z wynikiem 16,74 m, który jest jego nowym rekordem życiowym.

Michał jest absolwentem LO w Garwolinie z przed dwóch lat i wychowankiem Sławomira Miernickiego, nauczyciela wychowania fizycznego w ZSP nr 1 w Garwolinie.

Michał ma już w swoim dorobku tytuł mistrza Polski juniorów młodszych zdobyty w 2014 roku.

- Michał miał trzeci wynik wśród startujących, dlatego zdobyty medal jest zarówno dla mnie jak i dla niego miłą niespodzianką. Jako ciekawostkę mogę podać, że Michał wcześniej czterokrotnie zajmował czwarte miejsce na mistrzostwach Polski juniorów młodszych i juniorów licząc starty na hali i stadionie – opiekun Sławomir Miernicki.

REKLAMA:


W zawodach mogli brać udział zawodnicy urodzeni w latach 1996-1998.  Michał ma jeszcze rok startów w kategorii młodzieżowca, bo urodził się w roku 1997.
W ubiegłym roku był siódmy na tych mistrzostwach.

Pchnięcie kulą
1 BUKOWIECKI Konrad  97 KS AZS UWM Olsztyn 21.01
2 WROTYŃSKI Marcin  96 OŚ AZS Poznań 17.34
3 WALENDA Michał  97 WLKS Nowe Iganie 16.74


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 5

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.