Sport

Dobre występy i rekordy lekkoatletów Wilgi

Dodano:
garwolin - Dobre występy i rekordy lekkoatletów Wilgi

W Sieradzu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce – kategoria U-23. Bardzo dobrze wystartował w nich biegacz Wilgi Garwolin, student II roku AWF w Warszawie, Mateusz Kondej. Dobre starty lekkoatleci Wilgi zanotowali też podczas zawodów w Puławach.

W silnie obsadzonej stawce  20 zawodników, Mateusz Kondej zajął w biegu na 5000m wysokie,  V miejsce, a wynikiem 14’56.08s ustanowił nowy rekord życiowy, bijąc poprzednie osiągnięcie aż o 25 sekund. Tym samym, jako drugi zawodnik z naszego powiatu po Robercie Głowali, złamał granicę 15 minut. Dzień wcześniej  wystąpił na dystansie 1500m, gdzie po dobrym biegu, sklasyfikowany został na VI miejscu – czas 3’.58.87s. 

- Tym występem Mateusz zdobył dla barw powiatu, miasta i klubu 26 punktów do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży. Jest to dla nas bardzo istotne, gdyż  w ślad za  zdobytymi punktami, przyznawane są środki finansowe dla poszczególnych klubów sportowych z Urzędu Marszałkowskiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki - komentuje trener garwolińskich lekkoatletów, Stanisław Buszta.

REKLAMA:


W tym samym terminie młodzi zawodnicy klubu, wzięli udział w III Memoriale Bogusława Mierzejewskiego w Puławach, gdzie mimo chłodu, wiatru i deszczu, zanotowali dobre występy.    

Wielu z nich wykonało normę na  lekkoatletyczne klasy sportowe i ustanowiło nowe „życiówki”.
Najlepiej spisali się: juniorka młodsza Julia Biernacka,  która uzyskała w trójskoku 11.09m i poprawiła swój własny rekord powiatu o 9 cm. Julka zwyciężyła też w skoku w dal – 5.08m.  Ponadto miejsca    w pierwszej trójce wywalczyli – Katarzyna Salamończyk -  kula – 10.73m i dysk – 32.88m, Natalia Przybysz – bieg na 800m – 2.26.82, Olga Świesiulska – 600m – 1.48.66s, Ewelina Kucharska – 600m – 1.52.47s i skok w dal – 4.46m, Adam Makulec  4.41.40s i Maciej Walasek – 4.49.22s- obaj 1500m, Paweł Mikulski - skok w dal 5.88m oraz debiutujący w barwach klubu Marcel Paciorek – skok  wzwyż 165cm.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 5

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.