Ciekawe tematy

Miejski konkurs Ogrody 2018

Dodano:
garwolin - Miejski konkurs Ogrody 2018

Garwolin pięknieje z każdym rokiem: powstają nowe tereny rekreacyjne a dotychczasowe zieleńce pokrywają się bujną roślinnością. W naszej miejskiej przestrzeni publicznej są również przydomowe ogródki i balkony, starannie utrzymane przez właścicieli. Spacerując ulicami Garwolina nie sposób nie zachwycić się zadbanymi ogrodami, ciekawymi kompozycjami zieleni, czy ukwieconymi balkonami. Tych pięknych miejsc jest wiele, dlatego Urząd Miasta Garwolin zaprasza do udziału w konkursie

„Najpiękniejszy ogród i najciekawsze kompozycje zieleni - Garwolin 2018”, by nagrodzić twórców najładniejszych ogrodów.To już XIV edycja konkursu dla mieszkańców naszego miasta, którzy z pasją zagospodarowują bliskie im tereny zielenią i kwiatami. W zmaganiach mogą wziąć udział: właściciele i użytkownicy nieruchomości i obiektów usługowych, wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie mieszkaniowe oraz zakłady pracy – pod warunkiem, że zgłaszane obiekty znajdują się na terenie Garwolina.

Kryteriami oceny są: walory estetyczne, zastosowanie zieleni, jako podstawowego elementu kompozycji, elementy małej architektury, zaangażowanie i wkład pracy w podniesienie atrakcyjności zagospodarowania, w tym dbałość o czystość.

Zgłoszenia przyjmowane są do 20 lipca br. w kategoriach:
    1. ogród - ciekawie zaprojektowane, urządzone i utrzymane ogrody
    2. detal ogrodowy – pojedyncza rabata, skalniak, grupa drzew i krzewów, oryginalny żywopłot, ciekawa altana, pnącza, zielony dach itp.
    3. balkon i taras – ciekawe i oryginalne zestawienia i odmiany kwiatów, krzewów.
    4. zagospodarowanie terenu przed posesją – utrzymanie zieleni na poboczach, w rowach, nasadzenia kwiatów, drzew i krzewów, a także gazony, donice, rabaty.

REKLAMA:


Po 23 lipca br. komisja konkursowa (w terminach uzgodnionych z uczestnikami), dokona oględzin w terenie i wybierze zwycięzców w poszczególnych kategoriach. W tegorocznym konkursie, jak co roku, przewidziana jest Nagroda Internautów. W sierpniu, po oględzinach komisji, na fanpage’u Miasta Garwolin, zostaną zamieszczone zdjęcia nominowanych obiektów. Nagroda zostanie przyznana uczestnikowi, którego zgłoszenie zdobędzie największą ilość polubień. Laureaci konkursu, zarówno wyłonionych przez komisję, jak i wybranych przez internautów, zostaną ogłoszeni podczas wrześniowego posiedzenia Rady Miasta.

Zgłoszenia można przesyłać pocztą na adres: Urząd Miasta Garwolin ul. Staszica 15, 08-400 Garwolin, mailowo: umg@garwolin.pl z dopiskiem „konkurs ogrody”, osobiście, lub telefonicznie pod nr: 25 786 42 44. Regulamin konkursu w załączniku poniżej, w wersji papierowej dostępny jest także w siedzibie Urzędu, w pokoju nr 15B (budynek B w podwórku).
 UM, opr. AS

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.