Wiadomości

Spotkajmy się w Miastkowie - festyn charytatywny dla Dariusza Gądka

Dodano:
garwolin - Spotkajmy się w Miastkowie - festyn charytatywny dla Dariusza Gądka

- Jesteśmy grupą piłkarzy, kibiców i sympatyków Wilgi Miastków. Wierzymy, że warto pomagać, a dobro wraca. Dlatego zapraszamy wszystkich chętnych – osoby prywatne, firmy i instytucje ‒ do udziału w charytatywnym festynie sportowo-rekreacyjnym „Spotkajmy się w Miastkowie” dla Darka Gądka 22 lipca 2018 r. - tak przyjaciele Dariusza Gądka zachęcają do wzięcia udziału w wydarzeniu.

Co w programie? Niesamowita liczba atrakcji.  12 drużyn weźmie udział w turnieju piłkarskim. 10-osobowe zespołu mogą zgłaszać się jeszcze do konkursu przeciągania liny.

Dzieci będą mogły spróbować swoich sił w konkurencjach sprawnościowych oraz sprawdzać swoje umiejętności piłkarskie w specjalnie przygotowanej strefie.  Będą również dmuchańce, zjeżdżalnie i trampoliny.

Okoliczne firmy będą na stoiskach polecać i reklamować swoje wyroby. Do zobaczenia: maszyny rolnicze, samochody zabytkowe i specjalistyczne pojazdy transportowe. Będzie też bardzo smaczna i „swojska” gastronomia, więc nikt nie powinien wrócić głodny do domu. Na scenie będą miały miejsce liczne występy artystyczne.

- Na chwilę obecną scenariusz jest spinany tak, aby występy i muzyka znalazły swoich odbiorców zarówno wśród młodszych uczestników jak i wśród starszych. Będzie również zabawa taneczna z muzyką dla wszystkich pokoleń.  Całość wydarzenia uświetni gwiazda wieczoru, której nazwiska jeszcze podać nie możemy – mówi jeden z organizatorów wydarzenie Mateusz Pałysa.

Jednym z głównych punktów festynu „Spotkajmy się w Miastkowie”, będzie licytacja zebranych gadżetów, z której dochód zostanie przekazany na leczenie Darka Gądka.

REKLAMA:


Do wylicytowania będą bardzo wartościowe przedmioty, jak:
- koszulka Miro Radovicia z jego podpisem (legenda „Legia Warszawa”)
- koszulka Arka Malarza z jego podpisem (najlepszy bramkarz sezonu 2017/2018 ekstraklasy „Legia Warszawa”)
- zestawy podróżne firmy Ochnik (przekazane przez producenta)
- galanteria skórzana firmy Witchen
- koszulka klubowa Wilgi Miastków z podpisami całego zespołu (od zespołu Wilga Miastków)
- książka i koszulka Roberta Burneiki (osobiście przekazana)
- płyty z podpisami i pamiątki zespołu Rokiczanka (przekazane osobiście przez zespół)
- spodenki bokserskie (przekazane od pretendenta do tytułu MŚ Rafała Jackiewicza)
I wiele, wiele innych, które cały czas spływają i na które jeszcze czekają organizatorzy.
Organizatorzy chętnie przyjmą wszystkie osoby, firmy lub instytucje, które chcą pomóc, wziąć udział w festynie lub wesprzeć wydarzenie. Jak można pomóc? Możliwości jest wiele, bo potrzeby ogromne.

- Jest to duże przedsięwzięcie, dlatego organizujemy pospolite ruszenie. Wszystkie ręce na pokład!Przede wszystkim zachęcamy serdecznie do przybycia 22 lipca na teren szkoły w Miastkowie Kościelnym. Chętnie przyjmiemy gadżety, prezenty, książki i inne  przedmioty, które będziemy mogli zlicytować podczas festynu. Jeśli możesz zapewnić jakieś atrakcje podczas imprezy lub chcesz zostać jej sponsorem – odezwij się do nas, gwarantujemy, że każdy, kto zechce pomóc, będzie miał taką możliwość – mówi Mateusz Pałysa.

A może znasz kogoś kto mógłby pomóc? Dołącz do wydarzenia, udostępnij link na swoim profilu lub stronie, zaproś znajomych do udziału.

https://www.facebook.com/events/1048612318648596/

W wydarzeniu organizatorzy będą na bieżąco informować o planowanych działaniach i postępach w zbiórce.

Całkowity dochód z wydarzenia zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację Darka Gądka.

Kontakt do organizatorów przez fb https://www.facebook.com/wilgamiastkow lub SMS na nr 505679069

W grudniu 2017 r. Darek zasłabł w pracy, okazało się, że to pęknięcie krwiaka śródmózgowego. Od tamtej pory przeszedł już kilka poważnych operacji, miał padaczkę, tachykardię i sepsę. Po czterech tygodniach zaczął oddychać bez respiratora, ale niestety nie mówi, nie porusza się ani nie odżywia się samodzielnie. By wyjść z obecnego stanu potrzebuje kosztowej rehabilitacji neurologicznej, która nie jest finansowana z NFZ.

- Dlaczego pomagamy Darkowi? Był bramkarzem Wilgi, ale nie przestał być naszym kolegą. Wierzymy, że dzięki wspólnym wysiłkom wróci do zdrowia i jeszcze z nami zagra. Wilga Miastków - dbamy o naszych! Informuje Mateusz Pałysa.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.