Ciekawe tematy

Nowe BMW już patroluje drogi (wideo)

Dodano:
garwolin - Nowe BMW już patroluje drogi (wideo)

Do Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie trafił nieoznakowany radiowóz BMW 330i xDrive. Auto jest wyposażone w dwulitrowy turbodoładowany silnik benzynowy o mocy 252 KM i potrafi rozpędzić się do 100 km/h w 5,8s. Jego prędkość maksymalna to 250 km/h.

Na pokładzie radiowozu zamontowane są kamery wideo, które pozwalają rejestrować zachowania uczestników ruchu miedzy innymi takie jak: niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, wykonywanie niebezpiecznych manewrów na drodze, popełnianie wykroczeń godzących w bezpieczeństwo pieszych oraz przekraczanie dozwolonej prędkości. Kamery rejestrują obraz w wysokiej jakości w trakcie całej służby.

REKLAMA:


- Nowe BMW już od wczoraj patroluje drogi w powiecie – mówi asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy KPP w Garwolinie.

Najważniejszym powodem zakupu nowego radiowozu przez KWP w Radomiu dla KPP w Garwolinie  jest chęć poprawy bezpieczeństwa na drogach. To jeden z priorytetów policji. A zatem uczestnicy ruchu, którzy będą zachowywać się zgodnie z przepisami nie muszą obawiać się spotkania z nowym samochodem garwolińskich policjantów.


KWP, opr. AS
zdjęcie i wideo: policja.pl

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

mandat (, #IP be8516af9e) Odpowiedz

mandat to mogą co najwyżej zaproponować a jak twierdzą że nakładają to niech go wypiszą i dopiero wtedy pytają czy zostanie przyjęty . Jak nie to mogą przeprowadzić czynności wyjaśniające i dopiero do sądu się poskarżyć ze ich olano

(, #IP f9d3bd4294) Odpowiedz

BMW musi się zwrócić.... raczej tu chodzi o zarabianie na mandatach.

Nowe BMW... (, #IP c2a0cae063) Odpowiedz

...tylko patrzeć jak za moment będzie rozbite... :)

na co idzie ta kasa?! (, #IP db30a94cb9) Odpowiedz

Czy ten samochód ma na celu tylko poprawę bezpieczeństwa na drogach czy głównie dojenie kasy ze społeczeństwa na 500+, 300+ albo inne należące się nagrody? Bo rozumiem że jak np. będę jechał bez zapiętych pasów czy popełnię inne wykroczenie-to mogę liczyć na pouczenie a nie od razu mandat????

(, #IP 0a6b88d22d) Odpowiedz

Zycie ci nie miłe że bez pasów chcesz jeździć? Czy nie masz świadomości po co te pasy są w samochodzie? To nie policjantom zrobisz na złość tylko sobie.

(, #IP f317e7dd72) Odpowiedz

A dlaczego pouczenie? Ciężko jeździć zgodnie z przepisami? Pójdź na zachód i poproś o pouczenie

Ha,ha (, #IP 2c9d3f4fe4) Odpowiedz

Pouczyc,to się mogłeś na kursie na prawo jazdy,a później to już twarda rzeczywistość.

oj (, #IP be8516af9e) Odpowiedz

u ciebie zawsze miękka ...