Wiadomości

Praca dla nauczycieli w Szkole Podstawowej Kuźnia Talentów w Chotyni

Dodano:
garwolin - Praca dla nauczycieli w Szkole Podstawowej Kuźnia Talentów w Chotyni

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Kuźnia Talentów w Chotyni poszukuje nauczycieli do pracy.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Kuźnia Talentów w Chotyni powstała we IX 2014 r. Jest kameralną placówką, w której każdy uczeń jest ważny, a nauczyciel ma szanse indywidualizacji pracy z uczniem. Celem szkoły jest odkrywanie i rozwijanie talentów uczniów zarówno podczas zajęć edukacyjnych jak i dodatkowych.

Prowadzimy 13 kół zajęć dodatkowych, aby każdy uczeń znalazł przestrzeń dla siebie. Nasze klasy liczą maksymalnie 16 uczniów co pozwala zrealizować materiał edukacyjny dogłębnie, w sposób rozszerzony. W pracy dydaktycznej stawiamy przeze wszystkim na metody aktywizujące, na rozwój kompetencji kluczowych. Chcemy inspirować naszych uczniów, pozwalamy im zrozumieć prezentowane treści podkreślając ich autonomie i sprawstwo.

Nauczenie uczniów płynnej komunikacji w języku angielskim jest naszym celem, dlatego też realizujemy tygodniowo 5 godzin języka angielskiego w każdej klasie. A klas mamy aktualnie 7, tj. od I do VII. Uczęszczają do nas dzieci z całego powiatu (organizujemy dowóz dzieci do i ze szkoły).

Chcemy, aby nasi uczniowie byli empatyczni, nastawieni na drugiego człowieka, na współpracę, a nie rywalizację. Od IX 2019 będziemy w szkole stosować ocenianie kształtujące, aby jeszcze bardziej wzmacniać to, że uczeń nie uczy się dla oceny, dla przysłowiowej „marchewki”.

Chcemy uczyć naszych uczniów jak w dzisiejszych dynamicznych czasach selekcjonować informacje i wybierać te przydatne.
Chcemy by nasi uczniowie umieli się uczyć i wiedzieli w czym są naprawdę dobrzy, aby z łatwością decydować o swojej dalszej edukacji, aby byli odpowiedzialni, samodzielni, zaradni, konsekwentni.
Dostosowujemy sposoby nauczania do możliwości fizjologicznych dzieci, dlatego nasi uczniowie nie muszą siedzieć 6-8h w ławkach.

W związku z dynamicznym rozwojem szkoły, utworzeniem klasy VII, ogłaszamy rekrutację na stanowiska nauczycielskie. Rekrutacja będzie przebiegała dwuetapowo, tj. 1) rozmowa wstępna z testem kompetencji, 2) zajęcia pokazowe z uczniami.

Zatrudniamy nauczycieli, dla których dobro uczniów jest na pierwszym miejscu, z powołaniem, z pasją!

Artykuł sponsorowany