Wiadomości

Pół miliona złotych na karetkę dla powiatu garwolińskiego

Dodano:
garwolin - Pół miliona złotych na karetkę dla powiatu garwolińskiego

Ambulans, miasteczko Ruchu Drogowego, wyposażenie bloku porodowego – m.in. na takie zadania cztery powiaty i jedno miasto z Mazowsza uzyskały wsparcie z budżetu państwa. Łączna kwota dotacji na sześć zadań inwestycyjnych wynosi 3 mln 880 tys. zł. Do powiatu garwolińskiego popłynie pół miliona złotych na nową karetkę. Umowy z przedstawicielami samorządów podpisał Zdzisław Sipiera, Wojewoda Mazowiecki.

Inwestycje, które otrzymały wsparcie, dotyczą zarówno budowy nowych obiektów użyteczności publicznej, jak i wsparcia inwestycji z obszaru zdrowia.

– Środki z budżetu państwa objęte ustawą budżetową na rok 2018 w części dotyczącej województwa mazowieckiego pozwoliły na wygospodarowanie środków na realizację projektów społecznie ważnych, dla codziennego funkcjonowania mieszkańców Mazowsza – podsumował Zdzisław Sipiera, wojewoda mazowiecki.

Pięć samorządów otrzymało wsparcie na zadania realizowane w ramach dotacji, wśród nich m. in. powiat garwoliński na dostawę ambulansu sanitarnego (ambulansu ratunkowego typu C do intensywnej opieki ratunkowej) z zabudową medyczną oraz wyposażeniem w sprzęt medyczny na potrzeby zespołu ratownictwa medycznego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Garwolinie (kwota dotacji 500 000 zł – projekt otrzymał wsparcie pokrywające 100 proc. wartości sprzętu).

REKLAMA:


Dziś umowę z wojewodą podpisał starosta Marek Chciałowski i wicestarosta Urszula Zadrożna. O zakup ambulansu zabiegał również poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak.

W uroczystym podpisaniu umów wzięli udział: Anna Maria Siarkowska Poseł na Sejm RP, Maciej Małecki Poseł na Sejm RP, Piotr Uściński Poseł na Sejm RP, Daniel Milewski Poseł na Sejm RP, Michał Góras Szef Gabinetu Politycznego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Artur Standowicz Wicewojewoda Mazowiecki, Alicja Walecka Dyrektor Biura Wojewody, Katarzyna Harmata Zastępca Dyrektora Biura Rozwoju i Inwestycji.

źródło: UW, własne


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

(, #IP 1bf4c8e907) Odpowiedz

DOBRA WIADOMOŚĆ

fredek (, #IP fd4769f595) Odpowiedz

Bardzo dobra. Może szybciej się dostaniemy do miedzylesia czy warszawy bo do garwolina to broń Panoe Boże.