Wiadomości

Policjanci na koloniach i obozach

Dodano:
garwolin - Policjanci na koloniach i obozach

Po raz kolejny policjanci z Komendy Powiatowej Policji wspólnie z pracownikami z Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Garwolinie zainicjowali kontrolne spotkania z dziećmi, spędzającymi czas wakacji na koloniach i obozach. Główna tematyka zajęć dotyczyła bezpiecznego zachowania na drogach, podczas kąpieli wodnych czy podczas wykonywania innego rodzaju aktywności, zwłaszcza w okresie letnim.

Policja jest świadoma zagrożeń wynikających z niewłaściwego zachowania, zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Policjanci z powiatu garwolińskiego wraz z przedstawicielami PSSE w Garwolinie uczestniczyli w spotkaniach na koloniach i obozach. Funkcjonariusze przeprowadzili rozmowy z dziećmi na obozie harcerskim w Łucznicy, Zgórzu, Polewiczu i Górkach.

REKLAMA:


Asp. szt. Andrzej Seroczyński – dzielnicowy z Posterunku Policji z Miastkowa Kościelnego i sierż. szt. Małgorzata Pychner – z Zespołu d/s. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii KPP Garwolin wskazywali kolonistom, iż powinny zachować szczególną ostrożność podczas uczestniczenia w ruchu drogowym, kąpielach wodnych czy w razie niebezpiecznych sytuacji, jak w chwili pojawienia się atakującego psa. Przedmiotem kontroli była właściwa opieka nad dziećmi przez organizatorów oraz właściwe zabezpieczenia techniczne, tereny na którym przebywają wypoczywający.

Policja w dalszym ciągu będzie zaangażowana w spotkania z dziećmi o charakterze edukacyjnym.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 3

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.