Rozrywka

5 lat razem. Przez ten czas w GCAK powstały przepiękne prace!

Dodano:
garwolin - 5 lat razem. Przez ten czas w GCAK powstały przepiękne prace!

5 lat razem – już tyle lat minęło od sformalizowania kursu rysunku i malarstwa w Gminnym Centrum Animacji Kultury w Sulbinach.

21 czerwca o godz. 17.00 w przestronnym wnętrzu galerii zaprezentowane zostały rysunki i malarstwo uczestników kursu GCAK w Sulbinach. Wernisaż otworzyła Dyrektor GCAK  Kinga Smak-Lasocka oraz Instruktor malarstwa Aneta Niedźwiedzka. Nie zabrakło Iwony Jończyk, która również prowadziła uczestników.

W przemówieniu znalazły się słowa podziękowania dla wszystkich uczestników kursy za roczną współpracę. Kilka słów od siebie powiedział również Starosta powiatu garwolińskiego Marek Chciałowski. Podziękował ze inicjatywę stworzenia takiego kursu. Był zaskoczony talentami kursantek. Przybyła publiczność mogła zaznajomić się z próbkami talentu licznej grupy, a prace były rzeczywiście godne uwagi. Swoją obecnością zaszczycili nas również dyrektor Gminnej Biblioteko Publicznej Agnieszka Belka, dyrektor Szkoły Podstawowej w Rębkowie Elżbieta Głodek, dyrektor Powiatowego Centrum Kultury i Promocji w Miętnem Beata Pasternak.

REKLAMA:


Uczestnicy kursy malowali głównie na płótnie olejami i akrylami, ale także pojawiły się akwarele, cienkopis, ołówek, kawa. Tematem prac były pejzaże, kwiaty, martwa natura, zwierzęta, obrazy a la Mucha. Chociaż uczestnicy kursu nie studiowali w Akademii Sztuk Pięknych, są prawdziwymi artystami. Każdy z uczestników kursu dostał symboliczną różę oraz kubeczek ze specjalnym logiem z okazji pięciu lat bycia razem. Nie zabrakło szampana oraz tortu. Po oficjalnej części wernisażu nadszedł czas na osobiste rozmowy przy okolicznościowym poczęstunku.

Dyrektor Gminnego Centrum Animacji Kultury w Sulbinach zaprasza wszystkich lubiących rysować i malować na następne zajęcia, które zaczną się w październiku 2018.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 5

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.