Wiadomości

Wandale niszczą miasto

Dodano:
garwolin - Wandale niszczą miasto

W dniu 25 czerwca 2018r. podczas porannej kontroli, pracownicy Urzędu Miasta Garwolin stwierdzili, że na terenach rekreacyjnych „Zarzecze” zostało zniszczonych 7 drzew: 4 lipy drobnolistne, 1 jarząb szwedzki i 2 klony pospolite. 6 lipca zostały ujawnione zniszczenia betonowych i metalowych koszy na śmieci.

- Drzewa te były zasadzone, aby dawały nam komfort wypoczynku wśród zieleni i pozytywnie wpływały na estetykę naszego miasta. Niestety nie wszyscy potrafią to uszanować i już po raz kolejny jakaś nieznana osoba, najprawdopodobniej na tych drzewach uczyła swego psa agresywności. Na to wskazują ślady pozostawione na drzewkach. Koszt nowych nasadzeń zniszczonych drzew to kwota blisko 3000 zł – mówi Tomasz Majczyna z Wydziału ds. Kontroli Wewnętrznej i Jednostek Podległych.

REKLAMA:


Dewastacja drzewostanu miała miejsce w ostatni weekend 22-24 czerwca. Sprawy zostały przekazane do policji.

- Apelujemy, byśmy byli wrażliwi na niszczenie i dewastacje naszego wspólnego mienia i reagowali na akty wandalizmu poprzez zgłaszanie ich na policję. Mamy też nadzieję, że znajdą się świadkowie zniszczenia drzew na naszych terenach rekreacyjnych - mówi Tomasz Majczyna.

Dzisiaj rano, 6 lipca, stwierdzono powywracane betonowe śmietniczki na placu zabaw na „Zarzeczu” oraz śmietniczki w pasie drogowym ul. aleja Legionów na wysokości terenów rekreacyjnych, które zostały zerwane i wrzucone pod żywopłot. pozdrawiam: TM insp. Wydz kontroli....


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 13

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

z Pilawy (, #IP 59b8dee047) Odpowiedz

niech se niszczą, niech je spalą albo zrównają z ziemią. nie moje miasto więc lata mi to kalafiorem.

weekend na Lubelszczyznie... a na placu zabaw w Garwolinie oczywiście śmieci i szkło (, #IP 7615edf9e1) Odpowiedz

zapraszam serdecznie do odwiedzenia Wyspa Wisła w Stężycy koło Ryk. Super przykład jak można robić coś dla rodzin i ich dzieci, super, cysto, miło i naprawdę wiele atrakcji dla dzieci. Wszystko za free. Byliśmy pierwszy raz, na pewno nie ostatni... BRAWA DLA TAMTYCH WŁADZ! WINSZUJE i POLECAM!!!

(, #IP d2cfc4652c) Odpowiedz

A gdzie nagrania z monitoringu czy to też tylko atrapa jak dużo rzeczy w tym mieście

wg (, #IP 968f1bcdf1) Odpowiedz

bezrozumne ameby zniszczą wszystko co da się zniszczyć

Mieszkaniec (, #IP d40fa0e73b) Odpowiedz

Tak wszyscy pioczą na burmistrza, że nic nie robi w Garwolinie. Nie dziwie mu się. Po co ma wydawać pieniądze na poprawe wizerunku jak tydzien czy miesiac pozniej będzie to zniszczone. Garwolin - wieś z prawami miejskimi.

Wieśniak a mieszkaniec wsi (, #IP a0e594feb3) Odpowiedz

Zgadzam się całkowicie - wieśniaka nie należy mylić z mieszkańcem wsi. Można być mieszkańcem miasta i być wieśniakiem, co pokazują, załączone do artykułu, zdjęcia.

aaa (, #IP 0a03a554ff) Odpowiedz

kilka marketów zafujarzył :)

(, #IP a9a3a701d4) Odpowiedz

Jak nic nie robi! Wypasiony zbiornik z pompami obok rzeki wybudował.