Kronika policyjna, interwencje straży pożarnej

Interwencje do dnia 08-07-2018r.

Dodano:

2 lipca

Sulbiny
Nieznany sprawca, z koparki marki CAT znajdującej się na terenie budowy trasy S-17, dokonał kradzieży około 200 litów oleju napędowego. Ustaleniem sprawcy i odzyskaniem skradzionego mienia zajęli się policjanci z KPP Garwolin.

3 lipca
DK 17, Michałówka, godz. 14:27
Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że mężczyzna kierujący samochodem marki Nissan Murano jadąc w kierunku Lublina z dotychczas nieustalonych przyczyn zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu zderzając się z pojazdem marki Seat Ibiza jadącym w kierunku Warszawy. W wyniku zaistniałego zdarzenia drogowego do szpitala z obrażeniami ciała zostali przewiezieni kierowcy pojazdów, gdzie pozostali na obserwacji. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

4 lipca
Garwolin
Funkcjonariusze z Zespołu d/w z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją oraz WK KPP w Garwolinie w trakcie przeszukania samochodu Hyundai Tucson wraz z  przyczepką samochodową, zabezpieczyli 125 paczek papierosów i dwa worki foliowe z zapięciem strunowym z zawartością krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy skarbowej Ministerstwa Finansów RP. Łączna wartość uszczuplenia Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków wyniosła ponad 5 tysięcy złotych. Postępowanie prowadzi KPP Garwolin.

Ruda Talubska
W okresie od 30 czerwca do 1 lipca nieznany sprawca, po uprzednim dostaniu się do wnętrza metalowego kontenera dokonał kradzieży różnego rodzaju elektronarzędzi, po czym prawdopodobnie dokonał jego podpalenia. W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległ metalowy kontener i znajdująca się w nim zagęszczarka oraz nadpaleniu uległa stojąca obok koparko-ładowarka. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę kilkunastu tysięcy złotych. Ustaleniami w tej sprawie zajęli się policjanci z KPP Garwolin.

Iwowe
Policjanci z Borowia zatrzymali K.G., lat 45, który kierował pojazdem mechanicznym marki ZIPP, znajdując się w stanie nietrzeźwości - wynoszącym 2.91 promila alkoholu w wydychanym powietrzu oraz nie stosował się do postanowienia sądowego o cofnięciu uprawnień. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

5 lipca
Mierżączka S17, godz. 23:41
Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 35-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Audi uderzył w bariery betonowe, a następnie zjechał do przydrożnego rowu. W wyniku zdarzenia 48-letni pasażer pojazdu został przewieziony do szpitala, gdzie pozostał na obserwacji. Kierujący trzeźwy. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

REKLAMA:


6 lipca
Garwolin ul. Staszica/Stawki, godz. 12:17
Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 70-letni mężczyzna jadąc rowerem po chodniku na ulicy Staszica skręcił na oznakowane przejście dla pieszych gdzie kontynuował jazdę wzdłuż przejścia w wyniku czego doszło do zderzenia z prawidłowo jadącym ulicą Staszica w kierunku Głoskowa samochodem VW Tuareg kierowanym przez 45-letniego mężczyznę. W wyniku zdarzenia kierujący rowerem doznał obrażeń ciała i został przetransportowany do szpitala. Kierujący VW trzeźwy, od rowerzysty pobrano krew do badania na zawartość alkoholu. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

7 lipca
Górzno ul. Józefa Piłsudskiego
24-letni mężczyzna K.T. zam. pow. Ryki, kierując samochodem marki Opel Astra zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie posesji. Jak się okazało mężczyzna nie stosował się zakazu sądowego prowadzenia wszelkich pojazdów oraz kierował pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości wynoszącym 0.96 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadza policjanci z KPP Garwolin.

8 lipca
Żelechów, ul. Długa godz. 4.00
Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że mężczyzna kierujący samochodem marki Ford Fiesta nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki VW Polo kierowanym przez kobietę, doprowadzając do zderzenia. W wyniku zderzenia pojazdów obrażeń ciała doznała pasażerka VW. Kierujący trzeźwi. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Żelechów.

Sobolew ul. Targowa, godz. 14:43
Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 18-letni mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki VOLVO S 40 z dotychczas nieustalonych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w betonowe ogrodzenie. W skutek zdarzenia kierowca jak i 17-letnia pasażerka pojazdu doznali obrażeń ciała. Kierowca trzeźwy. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Sobolew.


autor: Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.