Wiadomości z Garwolina

41 wykroczeń ujawnili policjanci podczas działań "Pasy"

Dodano:
garwolin - 41 wykroczeń ujawnili policjanci podczas działań

6 lipca br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie prowadzili działania „Pasy”. Podczas działań funkcjonariusze sprawdzali przede wszystkim, czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych.


Ogółem policjanci skontrolowali 64 pojazdy i ujawnili 41 wykroczeń. W 17 przypadkach stwierdzono, że kierujący lub pasażerowie nie korzystają z pasów bezpieczeństwa.

- Przypominamy, że naruszenie obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierującego pojazdem może skutkować nałożeniem mandatu w wysokości 100 złotych oraz przypisaniem 2 punktów karnych, natomiast przewożenie dziecka w sposób niezgodny z przepisami to grzywna w postaci MKK w wysokości 150 złotych i aż 6 punktów karnych – informuje asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy KPP w Garwolinie.

Policjanci zapowiadają kontynuowanie tego typu akcji.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.