Rozrywka

Lato z Poezją w Miętnem

Dodano:
garwolin - Lato z Poezją w Miętnem

29 czerwca Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem zaprosiło na spotkanie z cyklu „Dworek Poezji”. Uczestnicy "Lata z poezją" to miłośnicy poezji z powiatu garwolińskiego oraz goście, w tym inicjator tego wydarzenia Andrzej Krzysztof Malesa.

"Lato z poezją" to dobry moment, aby zastanowić się, dlaczego tak ważna jest kultura języka ojczystego i poznać dorobek artystyczny poetów związanych z Ziemią Garwolińską i okolic.

Pytanie to nabiera szczególnego znaczenia w setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. - To poezja walnie przyczyniła się do zachowania w narodzie, pozbawionym prawa do własnego miejsca na mapie Europy, poczucia tożsamości narodowej. Choćby z tego powodu zasługuje na nasz szacunek. Zaszczepia w sercach czytelników miłość do Ojczystej Ziemi i Mowy. Uwrażliwia na piękno otaczającego nas świata. Czytając poezję, możemy odnaleźć w niej jakąś cząstkę siebie, własne przeżycia i emocje, towarzyszące nam w szczególnie ważnych momentach życia – powiedziała na wstępie dyrektor PCKiP Beata Pasternak.


Uczestnikami "Lata z Poezją" byli poeci z powiatu garwolińskiego: Halina Prządka (Piastów), Bożena Węgrzynek (Wilga), Stefan Jerzy Siudalski (Rębków), Paula Beata Frelek (Parysów), Grażyna Makulec (Garwolin), Wanda Kot (Józefów), Maria Stefanowska(Pilawa), Elżbieta Kurek (Podole Nowe), Grażyna Tomaszewska (Garwolin) Paulina i Mirosław Wnuk (Pilczyn) oraz goście spoza powiatu Andrzej Krzysztof Malesa (Otwock), Dorota Nowak (Wodzisław Śląski) i Monika Gawrylak (Rudno) – Fundacja „Być więcej”. Oprawę muzyczną przygotowała - Magda Przybysz (Trąbki), która tworzy muzykę także do wierszy poetów z powiatu garwolińskiego.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawował  Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 59

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.