Rozrywka | Kultura Garwolin

Festiwal Akordeonistów po raz XII

Dodano:
garwolin - Festiwal Akordeonistów po raz XII

W niedzielę 8 lipca w parku Alejki w Łaskarzewie odbył się dwunasty Festiwal Akordeonistów. W programie nie zabrakło atrakcji. Podczas festiwalu wystąpiły takie zespoły, jak: Jędrowski Show, czy Zespół Pieśni i Tańca Cygański Tabor. Przed duża publicznością zaprezentowali się również uczniowie klasy Akordeonu Szkoły Muzycznej w Garwolinie. Wydarzenie zamknęła zabawa taneczna z zespołem Bobi i Zanoza.

Niedzielne wydarzenie otworzył koncert zespołu Reflex. Godzinę później przed łaskarzewską publicznością zaprezentowała się formacja Tricolage. Uczniowie SM w Garwolinie zagrali na akordeonach o 16.00.

Koncert Orkiestry Strażackiej rozpoczął się o 17.00. Pół godziny później zaprezentował się zespół Replay i Przyjaciele.
O 19.00 wydarzenie oficjalnie otworzyli: wicemarszałek województwa mazowieckiego Janina Orzełowska, była poseł Stanisława Prządka, starosta garwoliński Marek Chciałowski, ks. kanonik Edmund Szarek, burmistrz Łaskarzewa Lidia Sopel-Sereja, przewodniczący rady miasta Łaskarzew Michał Pałyska i były burmistrz Waldemar Larkiewicz.

- Festiwal jest ubogaceniem naszej zwykłej codzienności, a dla nas łaskarzewiaków już wydarzeniem ważnym. Nikt nie wyobraża sobie historii naszego 600-letniego miasta bez Festiwalu Akordeonistów, który wpisał się na stałe w kalendarz imprez. Stał się on nie tylko piękną tradycją, ale i ważnym wydarzeniem, na które się czeka – mówiła podczas otwarcia festiwalu Lidia Sopel-Sereja.

- Za każdym razem, jak przyjeżdżam na Festiwal Akordeonistów to jestem pod ogromnym wrażeniem. To że tutaj jest przepiękna muzyka, to jest jedno, ale to w jaki sposób jest odbierana przez mieszkańców ta muzyka, to po prostu się raduje serce. Jak zobaczyłam jak przepięknie się bawicie przy tej muzyce, przy tej orkiestrze, to byłam pod ogromnym wrażeniem. Bo to nie sztuka, siedzieć i słuchać. Sztuką jest aby muzyka wciągała i żebyśmy mogli razem się integrować
– mówiła wicemarszałek województwa Janina Orzełowska.

REKLAMA:


- Dzisiaj stolica Polski, stolica można powiedzieć Europy przeniosła się do Łaskarzewa. To Łaskarzew jest stolicą Festiwalu Akordeonistów. To jest wasza duma. Bądźcie dumni z tego festiwalu i z tego, że wszyscy przyjeżdżają do Łaskarzewa. A ten Łaskarzew się zmienia i pięknieje, przoduje na Mazowszu, chociażby z tym festiwalem – mówił starosta garwoliński Marek Chciałowski.

W ramach podziękowań dla burmistrz za współpracę na rzecz rozwoju powiatu garwolińskiego oraz za zorganizowanie Festiwalu Akordeonistów starosta wręczył jej medal Orła Zygmunta I Starego.

Wicemarszałek województwa wręczyła Serbiankom medal Pro Masovia przyznany przez marszałka województwa mazowieckiego za szczególne zasługi dla województwa mazowieckiego.

Janina Orzełowska postanowiła uhonorować również pięciu strażaków z jednostki OSP Łaskarzew, którzy mają najwięcej wyjazdów na koncie do akcji gaśniczych, wypadków i innych zdarzeń. A byli to: Leszek Bednarczyk, Piotr Korycki, Janusz Radzikowski, Arkadiusz Kowalczyk, Krzysztof Urawski.

Strażacy otrzymali w ramach podziękowań ubrania bojowe. Po przemówieniach na scenie w parku Alejki zaprezentował się Zespół Jędrowski Show oraz Zespół Pieśni i Tańca Cygański Tabor. Wydarzenie zamknęła zabawa taneczna z zespołem Bobi i zespołem Zanoza.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 58

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.