Ciekawe tematy

Pożyczka dla zadłużonych – kiedy warto?

Dodano:
garwolin - Pożyczka dla zadłużonych – kiedy warto?

Nie należą do rzadkości sytuacje, w których ktoś potrzebuje pieniędzy, a jego nazwisko widnieje w rejestrach dłużników. Nagła zmiana pracy, zdarzenie losowe, przejściowe trudności finansowe. Niewiele trzeba, by stracić grunt pod nogami. Szukając środków, osoba zadłużona, która uda się do banku, odejdzie z odmowną decyzją przyznania kredytu.

Zachowania banków nie są nakierowane bezpośrednio na klienta. Instytucje te funkcjonują w oparciu o prawo bankowe, które zakazuje udzielania kredytów osobom zadłużonym. Podlegają także restrykcyjnym kontrolom Komisji Nadzoru Finansowego. Każdy, kto choć raz starał się o kredyt bankowy wie, jak wiele formalności trzeba spełnić, by go dostać. Osoby z długami nie mają żadnych szans. Mogą jednak zwrócić uwagę na firmy pożyczkowe i ofertę przygotowaną specjalnie dla nich. Pożyczki bez sprawdzania baz są też dobre dla osób młodych, które nie zdążyły zbudować swojej historii kredytowej, przez co podobnie jak dłużnicy są dla banków klientami obarczonymi ryzykiem.

Pożyczka dla zadłużonych dobra przy krótkotrwałych kłopotach

Aby dostać pożyczkę nie trzeba spełnić aż tylu wymogów, co w banku. Mało tego, część usług została przygotowana w taki sposób, by odpowiadała potrzebom osób, które już mają jakieś zobowiązania. Pożyczka dla zadłużonych to produkt, który w dzisiejszych czasach jest ceniony i popularny, a to dlatego, że przeszło połowa polskiego społeczeństwa ma zaciągnięte kredyty i pożyczki, a część z nich trafiła na listy dłużników do BIK i BIG. Pożyczka dla zadłużonych jest rozwiązaniem często branym pod uwagę, ale nie zawsze najlepszym. Na pewno jest to dobra opcja dla osób, których kłopoty są jedynie chwilowe i wiedzą one, że wkrótce będą dysponowały pieniędzmi niezbędnymi do spłaty zobowiązania.

Ostrożniejsze podejście wskazane jest w przypadku, kiedy pożyczka ma służyć temu, aby spłacić inne zaległości. Zaciąganie kolejnych długów tylko po to by spłacić poprzednie może napędzać spiralę zadłużenia. W przypadku, kiedy chodzi nam przede wszystkim o skuteczny sposób na wyjście z długów, korzystniej jest przeanalizować to, co oferują pożyczki konsolidacyjne, które poprzez połączenie miesięcznych rat w jedną, pozwalają na uzyskanie stabilniejszej sytuacji finansowej.

Formalności przy pożyczce dla zadłużonych

Żeby uzyskać pożyczkę dla zadłużonych, wystarczy posiadać dowód osobisty i numer rachunku bankowego. Następnie do wypełnienia jest wniosek i jeżeli zostanie on zweryfikowany i zaakceptowany, pieniądze mogą wpłynąć na konto tego lub następnego dnia roboczego. Jest to zatem dużo szybsza procedura niż w banku, a wszystko może trwać jeszcze krócej! Od pewnego czasu funkcjonują pożyczki online, co oznacza, że wniosek może być złożony za pośrednictwem strony internetowej z dowolnego miejsca i o dowolnej godzinie. Zanim jednak dana osoba podejmie decyzję o tym, z którą firmą chce współpracować, powinna porównać oferty kilku z nich, spojrzeć na wymagania, oprocentowanie i terminy spłaty. Ważne są też opinie klientów, które wiele o firmie powiedzą.

Źródło - https://pozyczkolog.pl/pl/chwilowki-dla-zadluzonych-nasz-przeglad

Artykuł sponsorowany