Wiadomości z Garwolina

Prezydent inwestuje w rezydencję "Promnik" w Rudzie Tarnowskiej

Dodano:
garwolin - Prezydent inwestuje w rezydencję

Kancelaria Prezydenta RP zainwestuje w willę „Promnik” w Rudzie Tarnowskiej (gmina Wilga). Powstanie nowy budynek, poprawi się też bezpieczeństwo głowy państwa. Informację podał Super Express.

Prezydent jest stałym gościem w naszym powiecie, bo rezydencja w Rudzie Tarnowskiej należy do jego ulubionych. Para prezydencka chętnie korzysta z zaproszeń do szkół i przedszkoli w powiecie garwolińskim, o czym niejednokrotnie informowaliśmy na naszej stronie. Andrzeja Dudę i Agatę Kornhauser-Dudę można zobaczyć na niedzielnej Mszy Świętej w gminach Łaskarzew, Wilga, Garwolin i Maciejowice.


Para prezydencka w przedszkolu "Leśne Skrzaty" w Michałówce 05.05.2016 
Agata Kornhauser-Duda w SP nr 2 w Garwolinie 19.10.2017r.
Para Prezydencka podczas inauguracji roku szkolnego w Wilkowyi 04.09.2017r.

Rezydencja w Rudzie Tarnowskiej jest luksusowa i tajemnicza: otoczona lasami, wyposażona w lądowisko dla śmigłowców, halę z basenem, siłownię, jacuzzi, salę fitness, czy kort tenisowy. Jak ustalił "Super Express", prezydent zamierza zainwestować w obiekt.

Szefowa Kancelarii Prezydenta RP, Halina Szymańska ujawniła w ubiegłym roku, że otoczenie prezydenta kładzie nacisk przede wszystkim na bezpieczeństwo poprzez zastosowanie technicznych systemów techniki ochronnej, nie wchodząc w szczegóły.

Teraz, jak ustalił Super Express, w Rudzie Tarnowskiej przybędzie kolejny budynek. Wiadomo tylko, że przedmiotem umowy jest "wykonanie rozbiórki istniejących ścian fundamentowych", stworzenie nowych instalacji teletechnicznych, elektrycznych czy wybudowanie nowego budynku. Ma być parterowy i bez podpiwniczenia.

REKLAMA:


Kwota jaką na inwestycję zamierza przeznaczyć Kancelaria Prezydenta RP jest ciągle owiana tajemnicą, ale inwestycja do tanich raczej nie będzie należała, bo wykonawcy stający do przetargu muszą mieć w swoim dorobku inwestycje warte co najmniej 750 tys. zł.

Strona prezydencka zastrzega, że udostępni dokumentację techniczną tym, którzy przejdą do drugiego etapu przetargu.

- „Wykonawca zobowiązuje się do zorganizowania, utrzymywania i ochrony terenu budowy, w tym wykonania ogrodzeń, zabudowań prowizorycznych, niezbędnych zabezpieczeń i wszystkich innych czynności koniecznych do zrealizowania robót”  – czytamy. Co ciekawe, Pałac Prezydencki zwraca szczególną uwagę na czystość, bo z wzoru umowy wynika, że wykonawca będzie musiał codziennie sprzątać na placu budowy.

W przetargu podkreślono, że roboty mają potrwać najdłużej 180 dni.

źródło: Super Express


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

mury runą! (, #IP 1da8ed131a) Odpowiedz

Rozumiem, że te 750tys. pójdzie na mur odgradzający PAD od suwerena, tak na wszelki wypadek.

promnik (, #IP e7fc06ae7d) Odpowiedz

mam nadzieję że ta inwestycja nie pogorszy już i tak słabo działające na tym terenie sieci komórkowe, których zasięg znacznie słabnie, a wręcz zanika gdy do ośrodka przyjeżdża prezydent, czego nie notowano podczas wizyt poprzednich prezydentów.