Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie ( 9 do 15 lipca 2018 r.)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie ( 9 do 15 lipca 2018 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.


9 lipca 2018 r.
Pożar zboża na pniu w miejscowości Ruda, gm. Trojanów

Przed godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze zboża na pniu w miejscowości Ruda. Działania zastępów straży polegały na podaniu prądów wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru o powierzchni około 1ha. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP.

10 lipca 2018 r.

Pożar poszycia leśnego w Borowiu

Po godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze poszycia leśnego w Borowiu. Działania zastępów straży polegały na podaniu prądów wody,
co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP.

Pożar samochodu dostawczego w Żabiance, gm. Trojanów
Po godz. 21 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze samochodu dostawczego Opel Movano. Działania zastępów straży polegały na podaniu prądu piany, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W wyniku oddziaływania termicznego częściowemu uszkodzeniu uległ również drugi samochód dostawczy zaparkowany w pobliżu. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

11 lipca 2018 r.

Zdarzenie drogowe w Tyrzynie, gm. Maciejowice

Przed godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu na drodze wojewódzkiej nr 801, w którym uczestniczył samochód osobowy marki Ford Fiesta. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, którą przekazali przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto odłączono zasilanie elektryczne w uszkodzonym pojeździe. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

REKLAMA:


12 lipca 2018 r.

Zdarzenie drogowe w Garwolinie, ul. Trakt Lwowski

Po godz. 22 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na S17 w Garwolinie, gdzie samochód osobowy BMW X3 zjechał z drogi i znalazł się na poboczu. Pojazdem podróżowały trzy osoby. Żadna z nich nie odniosła obrażeń. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w uszkodzonym pojeździe oraz dokonaniu sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad pół godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP.

13 lipca 2018 r.

Pożar sadzy w budynku wędzarni w Garwolinie

Po godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w budynku wędzarni przy ul. Wiejskiej. Przybyły na miejsce zdarzenia dowódca akcji stwierdził, że zapaliły się sadze w wędzarni do wędlin. Działania zastępów straży polegały na strąceniu sadzy, sprawdzeniu budynku przy użyciu kamery termowizyjnej oraz przewietrzeniu pomieszczeń. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Wilchta, gm. Borowie
Po godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Wilchta, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Toyota Yaris i Ranault Scenic oraz bus Opel Movano. Pojazdami podróżowało osiem osób. Jednej z osób, zespół ratownictwa medycznego udzielił pomocy. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli zasilanie elektryczne w uszkodzonym pojeździe. Strażacy odłączyli zasilanie elektryczne w pojazdach oraz dokonali sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad trzy godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i cztery zastępy OSP.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.