Garwolin Sport

Świetne występy zawodników Wilgi w Warszawie i Sopocie

Dodano:
garwolin - Świetne występy zawodników Wilgi w Warszawie i Sopocie

Emila Mazek spisała się bardzo dobrze podczas Biegu Powstania Warszawskiego. Świetny start zaliczył również Mateusz Kondej podczas Grand Prix w Sopocie. Obie imprezy zostały zostały zorganizowane 28 lipca.

28 lipca odbył się w Warszawie XXVIII Bieg Powstania Warszawskiego, w którym łącznie na dystansach 10 i 5 kilometrów, wystartowało ponad 11 tysięcy uczestników.  Bardzo dobrze spisała  się w tej patriotycznej imprezie biegaczka „Wilgi” Garwolin – Emilia Mazek, która w gronie ponad  2 tysięcy kobiet, biegnących na dystansie 10 km, zajęła w kategorii K-20 doskonałe III miejsce czas 39.42”, natomiast w klasyfikacji open kobiet była czwarta.

REKLAMA:


W tym samym dniu, na pięknie położonym stadionie lekkoatletycznym w Sopocie, odbyło się XXI Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły – srebrnego medalisty Igrzysk Olimpijskich w Melbourne – 1956 w rzucie oszczepem.  Z ogromnym powodzeniem, wystartował  w tej imprezie Mateusz Kondej. Biegacz Wilgi Garwolin, który już w Mistrzostwach Polski seniorów w Lublinie sygnalizował wysoką formę, tym razem nie dał przeciwnikom żadnych szans i zdecydowanie zwyciężył w biegu na 1500m, a czasem 3.50,52 s poprawił o 0,79” własny rekord powiatu seniorów. - Mateusz lubi biegowe wyznania i chętnie biega w dobrym, biegowym towarzystwie. Ostatnio poczynił duże postępy, a kolejnym jego celem  jest I klasa sportowa, która jest z pewnością w jego zasięgu, a zwycięstwo w Sopocie zapewne doda mu pewności siebie – uzupełnia trener Wilgi Garwolin, Stanisław Buszta.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.