Garwolin Sport

Medal był o 2 centymetry…

Dodano:
garwolin - Medal był o 2 centymetry…

To była XXIV edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Lekkiej Atletyce, której areną był tym razem Stadion Śląski w Chorzowie – zwany „Kotłem czarownic”. W zmaganiach lekkoatletów udział wzięło 1200 zawodników z ponad 220 klubów. Reprezentowane były wszystkie województwa. W zawodach bardzo dobrze poradziła sobie Julia Biernacka zajmując IV miejsce w trójskoku.

Zawody trwały 3 dni, bowiem w większości konkurencji odbywały się eliminacje, a następnie 12 osobowe szerokie, a dla najlepszej ósemki tzw. wąskie finały.  W pierwszym dniu zawodów wystąpiła w biegu na 1500m Natalia Przybysz, która w gronie 24 biegaczek zajęła punktowane 18 miejsce  z czasem  5’04.00”.

- Jest to daleki wynik od możliwości zawodniczki, ale w przeddzień startu Natalia się rozchorowała i to, że podjęła się tego biegu i nie chciała mnie zawieść, świadczy o wyjątkowo twardym charakterze mojej podopiecznej –
komentuje trener Stanisław Buszta.

Dzień później wystąpiła w eliminacjach trójskoku Julia Biernacka, która dostarczyła nam wielkich emocji, bowiem po dwóch skokach spalonych, dopiero w trzeciej próbie wynikiem 10.70m, zapewniła sobie udział w szerokim finale.

REKLAMA:


W niedzielnym finale nasza skoczkini nie miała już problemów z rozbiegiem i ze skoku na skok poprawiała rekordy życiowe, a uzyskany w piątej kolejce rezultat 11.34m uplasował ją na doskonałym czwartym miejscu w Polsce.  Zwyciężyła Gabriela Torba – „Stal” Mielec – 12.08m przed Joanną Mosiek „Kadet” Rawicz – 11.88m i Zuzanną Różańską „Bałtyk” Koszalin – 11.35m. A więc zabrakło 2 centymetrów do tzw. „pudła” , bo drugi najlepszy skok Różańska też miała o 1 centymetr lepszy.                                                                                                                                                  - Julia potrafi skoncentrować się  w trudnych chwilach i uwielbia sportową walkę. Najniższa, filigranowa, 16 letnia reprezentantka naszego klubu, jest dopiero pierwszy rok juniorką młodszą i jeśli poprawi szybkość na rozbiegu oraz pewne techniczne szczegóły tej trudnej konkurencji lekkoatletycznej – to w przyszłym roku może nam sprawić miłą niespodziankę. Przy okazji pragnę pogratulować również dziadkowi Julki, panu Januszowi Biernackiemu, oraz rodzicom,  za przygotowanie motoryczne oraz pewne, bardzo istotne nawyki sportowe, które potrafili  w niej wyrobić na początku kariery sportowej  - uzupełnia trener sekcji lekkoatletycznej Wilgi.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 5

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

(, #IP 6fc7d92f28) Odpowiedz

ładna dziewczyna ta Julia