Wiadomości z Garwolina

Złote gody w gminie Górzno

Dodano:
garwolin - Złote gody w gminie Górzno

Dziś w sali weselnej Galaktyka w Górznie odbyła się uroczystość wręczenia medali od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy parom małżeńskim z terenu gminy Górzno, które przeżyły wspólnie 50 lat.

- Jest tradycją, że od kilku lat organizujemy te wspaniałe jubileusze – mówił podczas otwarcia uroczystości wójt gminy Górzno Waldemar Sabak. -  Jest ot wyraz naszej wdzięczności dla państwa za te wspaniałe 50 lat pożycia małżeńskiego. Można powiedzieć, że minęło te 50 lat kiedy w bardzo młodym wieku podjęliście tę trudną decyzję - na pewno nie bez obaw -  zawierając związek małżeński, ale dzisiaj z perspektywy tych 50 lat wszyscy możemy stwierdzić, że udowodniliście, że można iść przez pół wieku razem, że wiele można dokonać. Potrafiliście zbudować dom rodzinny, wychować dzieci, dochować się wnuków i prawnuków. W wielkim zaangażowaniu budowaliście w trudnych czasach i politycznych i gospodarczych rodzinę, która jest największą wartością w życiu każdego człowieka – mówił włodarz, po czym złożył życzenia jubilatom.

Następnie głos zabrał obecny na uroczystości poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak.- Wielki szacunek dla gminy, że potrafi się zorganizować i co dwa lata organizuje taką piękną uroczystość. Państwo nie wyczekiwaliście na te odznaczenia. Nie był to dla was nigdy priorytet, może to dla was była niespodzianka, kiedy dostaliście te zaproszenia na dzisiejszą uroczystość. Wielki szacunek dla państwa, że jesteście ostoją swoich rodzin, do was, wnuki i prawnuki przychodzą po poradę, scalacie rodzinę, scalacie środowisko gminne. Kiedyś czasy były trudniejsze, ale państwo poradziliście tej sytuacji i stworzyliście rodziny. Życzę satysfakcji, zdrowia i pomyślności – mówił parlamentarzysta.

- Tak spojrzałem na twarze państwa jubilatów i widziałem łzy. Myślę, że te łzy to nie są łzy sprzed pięćdzisięciu lat, chociaż 50 lat temu pewnie też te łzy się pojawiły. Były to łzy radości, a dzisiejsze wasze łzy, to są łzy wdzięczności Panu Bogu i ludziom, że dane wam było przez te 50 lat być razem - i tak jak to został dziś powiedziane - być świadkami tego co Pan Bóg daje nam do zrealizowania – mówił podczas uroczystości ksiądz prałat Jerzy Kalinka.

REKLAMA:


W uroczystości oprócz jubilatów udział wzięli również: ksiądz Andrzej Siedlanowski, ksiądz kanonik Eugeniusz Rola, sekretarz gminy Paweł Guba, skarbnik gminy Grażyna Szewczyk i dyrektor Gminnej Bibliotek Publicznej. Jubilatom przygrywała kapela Bocianisko.

W tym roku medalami od prezydenta Andrzeja Dudy odznaczonych zostało 20 małżeństw, jednak nie wszyscy mogli się pojawić na dzisiejszej uroczystości. Wśród wyróżnionych znaleźli się:
Stanisław i Henryka Bożek
Henryk i Stanisława Dębowscy
Franciszek i Natalia Górzkowscy
Leonard i Irena Kondej
Jan i Genowefa Kot
Eugeniusz i Barbara Latuszek
Stanisław i Krystyna Łubian
Stefan i Halina Mikulscy
Czesław i Albina Ochnio
Henryk i Marianna Owczarczyk
Jan i Kazimiera Owczarczyk
Kazimierz i Lucyna Owczarczyk
Janusz i Wanda Paziewscy
Henryk i Krystyna Poszytek
Tadeusz i Zbigniewa Rogulscy
Jerzy i Helena Sobota
Jan i Krystyna Solarczyk
Jan i Zofia Talarek
Władysław i Marianna Wojda
Zdzisław i Teresa Zalewscy.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 101

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Jubileusz (, #IP 150f69b609) Odpowiedz

A ja sobie nie zyczylem zdjecia z tym Wozniakiem.