Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (30 lipca - 5 sierpnia 2018 r.)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (30 lipca - 5 sierpnia 2018 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu30 lipca 2018 r.

Plama oleju na ul. Długiej w Garwolinie

Po godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o plamie oleju na ul. Długiej w Garwolinie. Strażacy dokonali sorpcji strugi oleju, która miała długość około 1,5 kilometra. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

31 lipca 2018 r.

Zdarzenie drogowe w Celejowie, gm. Wilga

Po godz. 6 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu na drodze wojewódzkiej nr 801, gdzie samochód osobowy marki Opel Astra zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, którą przekazali przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

2 sierpnia 2018 r.

Zdarzenie drogowe w Niecieplinie

Po godz. 21 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Niecieplinie, gdzie samochód osobowy marki Peugeot Partner po uderzeniu w spadający konar drzewa zjechał z drogi i znalazł się w rowie. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującemu pojazdem, którego następnie przekazali przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto odłączono zasilanie elektryczne w pojeździe i usunięto konar z drogi. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP.

REKLAMA:


3 sierpnia 2018 r.

Zdarzenie drogowe w Łukówcu, gm. Parysów

Przed godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Łukówcu, w którym uczestniczył samochód osobowy marki Audi A3. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym, które przekazali przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Dudki, gm. Trojanów

Po godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Dudki, gm. Trajanów w którym uczestniczył samochód osobowy. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującemu pojazdem, a następnie przekazali go przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto odłączono zasilanie elektryczne w pojeździe i podano pianę ciężką w celu zabezpieczenia wycieku W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy OSP.

4 sierpnia 2018 r.

Zdarzenie drogowe w Puznówce

Przed godz. 8 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Puznówce, w którym uczestniczył samochód osobowy marki Volvo S40. Kierujący pojazdem nie odniósł obrażeń. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli zasilanie elektryczne w uszkodzonym samochodzie. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i zastęp OSP Pilawa.

Zabezpieczenie miejsca lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego
Po godz. 19 jeden zastęp PSP i zastęp OSP zostały zadysponowane do Zabruzd, gm. Miastków Kościelny, gdzie na łące strażacy wyznaczyli i zabezpieczyli miejsce lądowania oraz startu śmigłowca LPR. Działania trwały blisko dwie godziny.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.