Wiadomości z Garwolina

Dariusz Kędziorek oficjalnie wyznaczony do pełnienia funkcji wójta gminy Wilga

Dodano:
garwolin - Dariusz Kędziorek oficjalnie wyznaczony do pełnienia funkcji wójta gminy Wilga

Od 6 sierpnia do czasu wyborów samorządowych, Dariusz Kędziorek będzie pełnił funkcję wójta gminy Wilga. Dziś dyrektor delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Marek Renik, wręczył na jego ręce dokument podpisany przez premiera Mateusza Morawickiego, będący podstawą prawną do pełnienia funkcji wójta.

9 lipca komisarz wyborczy w Siedlcach stwierdził wygaśnięcie mandatu wójta gminy Wilga Łukasza Szychowskiego i jednocześnie jego zastępcy Roberta Chychłowskiego. 20 lipca decyzja się uprawomocniła. Wojewoda mazowiecki za pośrednictwem MSWiA wystąpił z wnioskiem o wyznaczenie Dariusza Kędziorka do pełnienia funkcji wójta gminy wilga. Przez kilka tygodni - nie po raz pierwszy w tej kadencji – gmina była bez władzy wykonawczej. Od marca na zwolnieniu przebywa sekretarz gminy.

- Przed państwem krótki czas do wyborów i takie najważniejsze zadania, o których rozmawialiśmy już z panem Kędziorkiem, to zapewnienie ciągłości pracy urzędu do czasu powołania nowych władz. Rozmawialiśmy też z panem przewodniczącym o współpracy z radą gminy i taką deklarację współpracy też ze strony pana przewodniczącego otrzymaliśmy. Deklaruję wsparcie Urzędu Wojewódzkiego – mówił dziś Marek Renik

- Dziękuję panu premierowi za desygnowanie mnie na tę funkcję. Mam nadzieję, że nie zawiodę zaufania. Liczę na dobrą współpracę z panem przewodniczącym i wysoką radą oraz z pracownikami Urzędu Gminy. Mam nadzieję, że ten statek z banderą Wilga spokojnie na tym rozchwianym morzu dopłynie do portu demokracja, czyli do wyborów. Dziękuje uprzejmie – mówił podczas odbierania aktu powołania na funkcję wójta Dariusz Kędziorek.

REKLAMA:


- Kwestie związane z rozwojem gminy należy konsultować z radą gminy. Przykre jest, że z bieżących spraw inwestycyjnych, które powinny być załatwione, niestety zostały zawieszone. Dziś w Urzędzie Gminy nie ma ani zastępcy wójta, ani sekretarza. Pracowników mamy gotowych do pracy, ale brakuje osób decyzyjnych – mówił Marek Renik.

Dariusz Kędziorek zapewnił, że teren gminy Wilga jest mu znany i że miał okazję poznać pracowników gminy i radnych oraz mieszkańców gminy Wilga, przy różnego rodzaju imprezach sportowych i uroczystościach.

- Najpierw przy przystąpieniu do pracy trzeba zrobić tzw. bilans otwarcia. Trzeba przejrzeć sporo dokumentów, a następnie podjąć jakąś decyzję. Porozmawiam z pracownikami i przewodniczącym rady gminy o sprawach, którymi się trzeba zająć od razu. Wiem, że są pewne problemy - podpisanie dokumentów, które leżą 2 -3 tygodnie i trzeba tym się zająć natychmiast. Na pewno trzeba spokojnie doprowadzić do wyborów. Na pewno jako komisarz nie będę chciał dzielić ludzi, tylko będę chciał z tymi ludźmi współpracować – deklarował Dariusz Kędziorek.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 15

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Da radę (, #IP e0d9fb1ed5) Odpowiedz

Da chłop radę. Powodzenia

port demokracja (, #IP e0736900c0) Odpowiedz

wybory samorządowe to demokracja, przysyłanie tu komisarza za pięć dwunasta to abordaż

mądry głos (, #IP 95528e4c51) Odpowiedz

Człowieku, precież nikt nie przysyła od tak komisarza... O tym decyduje ustawa i obowiązki ciążące na wojewodzie zgodnie z ustawą. Trwała niezdolność do pracy byłego wójta wprost na wojewodzie wymusza powołanie komisarza

zdrowa głowa (, #IP e0736900c0) Odpowiedz

Trwała niezdolność trwa już kilka lat

niezłe zagrywki (, #IP 06b8c78266) Odpowiedz

Straszne jest to że całe to zamieszanie tylko po to żeby pan Kędziorek zdobył doświadczenie i mógł walczyć o stanowisko burmistrza Pilawy. PIS podobno przyszedł walczyć z takimi zagrywkami PO i PSL a tu doskonały przykład jak PIS martwi się o Wilgę i obsadza swoimi.

Co jest straszne? (, #IP 2c1bea3849) Odpowiedz

Straszne to jest to, jak pani burmistrz z pomocą radnych postąpiła z p. Kędziorkiem rozwiązując MOSiR, oczerniając i pozbawiając niewinnego człowieka pracy.

Komentator (, #IP db58fba6fb) Odpowiedz

Czyżby wspaniała Pani burmistrz zaczęła się czegoś obawiać?😂

obserwator (, #IP 5b5550927c) Odpowiedz

Cóż sądzę, że pani Burmistrz rozwiązując MOSiR jednego nie przewidziała, że PiS wygra wybory. Ale stało się. Mogła przez te trzy lata zatrudnić Kędziorka z powrotem i nie miałaby teraz problemu. Nie dziwię się bezrobotnemu człowiekowi, że w obliczu możliwości podjęcia pracy skorzystał z okazji i podjął się tego trudnego zadania, bo podobno w Wildze jest nieciekawie. Ale jeśli mu się powiedzie to będzie to dla niego dużym plusem obojętnie gdzie miałby startować, jeśli w ogóle będzie startować.

to nie zagrywki tylko procedury (, #IP 681ee21c67) Odpowiedz

Dlaczego straszne i dla kogo? To są normalne procedury prawne, które muszą być podjęte w takim przypadku, a czas pokaże, czy Wildze wyjdzie to na dobre.

Procedury (, #IP 93515a6bbd) Odpowiedz

Normalne procedury? że nagle ktoś na 3 miesiące przed wyborami zaczął się martwić gminą Wilga, i to tylko dlatego że w Pilawie Pana Kędziorka wyrzucili nieuczciwie z pracy. To że gdzieś w Pilawie są jakieś rozgrywki nie oznacza że można sobie robić w Wildze kolejnego tymczasowego wójta który z założenia nie jest już nic w stanie zrobić.

jakiś absurd (, #IP 5b5550927c) Odpowiedz

Sugerujesz, że wojewoda powołał wójta Wilgi bo gdzieś w Pilawie są jakieś rozgrywki i z zemsty za startowanie Piętki na burmistrza wyrzuca się nieuczciwie ludzi z pracy i z funkcji? To chyba jakiś absurd. To kto się na kim mści: wojewoda, PiS, Woźniaki, Łubianowa, Pietka czy Kędziorek?

pytanie (, #IP b1e9474a8b) Odpowiedz

A komu to przeszkadza i kto zakłada, że w Wildze tymczasowy wójt nie może już nic zrobić?

Rozsądek (, #IP 518eee6afc) Odpowiedz

Ja liczę na rozsądek pana Dariusza i to że podejmując się zadania w gminie Wilga tam będzie startował. Mam nadzieję że podejmował tę decyzję rozsądnie a nie licząc na zemstę.

jaka zemsta? (, #IP b1e9474a8b) Odpowiedz

Jaką zemstę, za co i na kim? A ja liczę na rozsądek Pana Darka i na to, że będzie startował w Pilawie. Swoją drogą powinien to zrobić wiele lat temu, a nie oddawć władzę obecnej Pani Burmistrz, która niestety nie potrafiła uszanować ludzi dzięki, którym jest tym kim jest :(. I niestety w Pilawie mamy to co mamy.

(, #IP b1e9474a8b) Odpowiedz

To się okaże :)

Forumowicz1 (, #IP 95528e4c51) Odpowiedz

Gratulacje i powodzenia!

pytanie (, #IP 63cfb37856) Odpowiedz

komisarzu spraw żeby wały wykosili .za platformy tak nie było

Komentator (, #IP 366402a4ae) Odpowiedz

Ciężkie zadanie przed nim. Trzeba trzymać kciuki.

Powodzenia Panie Darku (, #IP 4b7a58ed50) Odpowiedz

Długanka (, #IP e0736900c0) Odpowiedz

Zanim ci Panowie przejrzą archiwum gminy Wilga - ta niestety zatonie w Wiśle - tu potrzebny jest miejscowy gospodarz

Optymistycznie (, #IP 29953c90af) Odpowiedz

Nie święci garnki lepią. Poza tym jest upał i Wisła wysycha więc mają duuuuużo czasu.

Wisełka (, #IP e0736900c0) Odpowiedz

Mimo upałów Wisła trzyma się nieźle - w lipcu regularnie padało.

stan wody (, #IP 29953c90af) Odpowiedz

Sprawdź sobie stan wody w Wiśle na pogodynce. Jak by nie patrzył jest niski i idzie tendencja spadkowa.

pogodynka (, #IP e0736900c0) Odpowiedz

Stan wody w Wiśle widzę z wałów p/powodziowych, parę lat temu była tu Pani Premier z Panem Posłem i wieloma innymi - są dostepne zdjecia z tej wizyty i co dalej - nic