Wiadomości z Garwolina

15 sierpnia Święto Wojska Polskiego i Święto Czynu Chłopskiego

Dodano:
garwolin - 15 sierpnia Święto Wojska Polskiego i Święto Czynu Chłopskiego

Starosta powiatu garwolińskiego Marek Chciałowski zaprasza na Święto Wojska Polskiego i święto Czynu Chłopskiego w 98. rocznicę Cudu nad Wisłą.

O godzinie 10.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta w kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie. Po nabożeństwie nastąpi przemarsz pod pomnik ku czci Marszałka Józefa Piłsudskiego, złożenie kwiatów pod pomnikiem i okolicznościowe przemówienia.

O 11.30 rozpocznie się program artystyczny „Piosenka w Drodze do Niepodległości” w wykonaniu Stanisława Górki przy akompaniamencie Zbigniewa Rymarza. Koncert odbędzie się Domu Kultury w Garwolinie.

REKLAMA:


- Jak co roku 15 sierpnia organizujemy uroczystości. Chciałbym zachęcić mieszkańców powiatu garwolińskiego do udziału w tym programie artystycznym. Wystąpi nasz mieszkaniec Stanisław Górka, który zachęca do wspólnego śpiewu. Sala jest klimatyzowana. Można posiedzieć, wspólnie pośpiewać. Dzisiaj przy tych wysokich temperaturach trudno by było zorganizować ten program na skwerku. Warto przypomnieć sobie piosenki, które prowadziły nas do niepodległości i podtrzymywały na duchu przez lata niewoli pod jarzmem innych narodów –
zachęca starosta garwoliński Marek Chciałowski.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.