Wiadomości z Garwolina

Ekipa programu Nasz Nowy Dom, telewizji Polsat remontuje dom w Sobolewie

Dodano:
garwolin - Ekipa programu Nasz Nowy Dom, telewizji Polsat remontuje dom w Sobolewie

- Jesteśmy tu po to, żeby dać troszkę uśmiechu rodzinie. Może ten nowy dom sprawi, że te smutki troszeczkę uciekną gdzieś na bok i w nowym domu będzie się żyło inaczej. Wierzę, że nie jesteśmy tu bez powodu – tak Martyna Kupczyk, architekt pracująca od pierwszej edycji programy „Nasz Nowy Dom” opowiada o kolejnym projekcie, który ma miejsce w Sobolewie. Już w tę sobotę pani Jadwiga i jej syn zamieszkają w całkowicie odnowionym domu.

Od poniedziałku ekipa programu „Nasz Nowy Dom” remontuje dom w Sobolewie, należący do 55-letniej Jadwigi, która po śmierci męża samotnie wychowuje 14-letniego syna Dawida. Prace zakończą się w piątek a rodzina zobaczy dom po remoncie w sobotę. Rodzinę do programu zgłosił jeden z mieszkańców powiatu garwolińskiego około 2 tygodnie temu.

- Była pełna wesoła rodzina i któregoś dnia tata się nie obudził. Ja myślę, że pani Jadwiga jeszcze nie pogodziła się z tym, że 4 lata temu odszedł mąż i gdzieś to bardzo, bardzo przeżywa. Zaradna kobieta, bo widać, że coś w tym domu zaczęła sama robić. Jesteśmy tu po to, żeby dać troszkę uśmiechu rodzinie. Może ten nowy dom sprawi, że te smutki troszeczkę uciekną gdzieś na bok i w nowym domu będzie się żyło inaczej. Wierzę, że nie jesteśmy tu bez powodu – mówi Martyna Kupczyk, architekt pracująca przy remoncie domu pani Jadwigi.

W jaki stanie ekipa Polsatu zastała dom?


- Budynek jest murowany, parterowy. Problem był z łazienką, która nie była wydzielona, problem był z hydrauliką, w jednym pomieszczeniu znajdował się piec i toaleta, ale też brakowało takiej przestrzeni dla nastolatka. Ja wchodząc do tego domu nie czułam, że tutaj mieszka chłopiec. Wiedziałam, ale nie czułam tych detali, brakowało mi tych elementów, które mówią, że tu mieszka nastolatek, interesuje się piłką nożna i to był największy problem. Kuchnia znajdowała się w drugim końcu budynku, więc przyniesienie wody to było przejście przez cały budynek. Naprawdę to były bardzo trudne warunki do życia – mówi Martyna Kupczyk.

- Najważniejszym moim zadaniem było znalezienie tej przestrzeni. Oni spali w jednym pokoju mimo, że mieli dwa pokoje, bo w jednym wystąpił grzyb. Chciałam, żeby było to miejsce dla mamy, miejsce dla Dawida, żeby była ta łazienka, żeby była kuchnia. Ten projekt jest wyjątkowo trudny, bo wszystkie okna ma z jednej strony budynku i niestety z drugiej strony mam budynek i nie mogę wstawić dodatkowego światła
– dodaje architekt.

REKLAMA:


Emisja programu, w którym zobaczymy efekty pracy przy remoncie domu w Sobolewie prawdopodobnie nastąpi wczesną jesienią. To już 9 dom na 12, które mają zostać wyremontowane w tej edycji.

- Wielu rodzinom pomogliśmy w tej znajomej już dla mnie okolicy. Już 5 lat remontujemy i 2 pierwsze sezony robiliśmy właśnie z tej strony województwa. W tym roku liczba wyremontowanych domów, dzięki programowi Nasz Nowy Dom” przekroczy 120 – mówi Martyna Kupczyk.

Pamiętają o pomocy

Rodziny, którym pomogła ekipa Polsatu pamiętają kto im pomógł i często wyrażają swoją wdzięczność.
- My mamy kontakt z tymi rodzinami, którym pomogliśmy. Dostajemy od nich SMS-y, życzenia na święta. I to jest bardzo miłe (...) Zamówiłam fototapetę do jednego odcinka, przyjechał kurier i powiedział, że mama pozdrawia. Bo okazało się, że to właśnie u niego remontowała dom. Następnego dnia dostałam słoiki z grzybkami, to bardzo miłe. To jest takie fajne, że znalazł pracę chłopak – wspomina Martyna Kupczyk.

Za informację o remoncie domu w Sobolewie dziękujemy Czytelnikowi.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 8

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.