Rozrywka | Kultura Garwolin

Wystawa W drodze do niepodlegości w Starostwie Powiatowym

Dodano:
garwolin - Wystawa W drodze do niepodlegości w Starostwie Powiatowym

Od poniedziałku do 10 sierpnia w budynku Starostwa Powiatowego w Garwolinie przy ul. Mazowieckiej można oglądać wystawę pod tytułem „W drodze do niepodległości”. Wystawa składa się z 30 ilustrowanych tablic, ustawionych w holu i na pierwszym piętrze, które mają na celu przypomnienie najważniejszych wydarzeń i postaci związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

- Przy okazji załatwiania spraw w urzędzie, warto przejść się wokół tych plansz i przybliżyć sobie historię naszej odzyskiwanej wolności. Tym bardziej, że krótkie opisy pod zdjęciami do tego skłaniają – zachęca starosta powiatu Marek Chciałowski.

Wystawa jest elementem projektu edukacyjnego „Dla Niepodległej”, mającego na celu uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Pozwala zapoznać się w chronologicznym porządku z wydarzeniami, które doprowadziły do powrotu Polski na mapę Europy, ale też z wydarzeniami i osobami, które były ważne dla rozwoju Państwa.

Wystawę można oglądać do piątku 10 sierpnia w godzinach pracy urzędu.

tekst: garwolin-starostwo.pl, opr. AS
zdjęcia: AS

REKLAMA:

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 16

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.