Wiadomości z Garwolina

Święto Wojska Polskiego oraz Święto Czynu Chłopskiego 2018

Dodano:
garwolin - Święto Wojska Polskiego oraz Święto Czynu Chłopskiego 2018

Zbliżają się obchody Święta Wojska Polskiego oraz Święta Czynu Chłopskiego. W powiecie garwolińskim od lat jest to święto, któremu każdego roku nadaje się wyjątkowy wymiar.

W środę 15 sierpnia o godz. 10.00 w Kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie odprawiona zostanie uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny. Po niej nastąpi przemarsz pocztów sztandarowych oraz uczestników w asyście Orkiestry OSP Garwolin przed pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie delegacje złożą kwiaty i zapala znicze.

Następnie w Centrum Sportu i Kultury zaprezentowany zostanie okolicznościowy program artystyczny dla mieszkańców powiatu garwolińskiego pt. „Piosenka w drodze do Niepodległej” w wykonaniu Stanisława Górki przy akompaniamencie Zbigniewa Rymarza. Artysta serdecznie zaprasza do wspólnego, świątecznego śpiewania pieśni patriotycznych i wspólnego ich przeżywania.

REKLAMA:


Organizatorem uroczystości jest Starosta Powiatu Garwolińskiego, Burmistrz Garwolina, Wojskowy Komendant Uzupełnień i Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Garwolinie.

Wszystkich mieszkańców powiatu serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach.

Wiecej na plakacie TUTAJ.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Ktoś kłamie (, #IP e6e59ebaa1) Odpowiedz

WKU raczej nie jest organizatorem tegorocznych uroczystości w dniu 15 sierpnia, bo na załączonym zaproszeniu nie widnieje.

PODOBNO 100 LAT-TYLKO CZEGO? (, #IP d8c0aab9fe) Odpowiedz

NIE DALEKO GARWOLINA W REBKOWIE PRZY REMIZI STRAZACKIEJ STOSI KAMIEN UPAMIETNIAJACY BCH I ICH SPADKOBIERCÓW Z ZSL OBECNIE PSL TAK GO LUDNOSC CENI ZE JEST MOCNO ZANIEDBANY ZAROSNIETY ZIELSKIEM, NAQWET STRAZACY GO OLEWAJA ZNAJAC PRAWDE O BCH W CZASIE OKUPACJI NIEMIECKEJ. PSL TO KONTYNUACJA BCH PRZECIEZ WCIAZ AFISZUJA SIE PRAWIE 100 LETNIA TADYCJA,PRWDA TOWARZYSZE?

"CZYN BEZ CZYNU (, #IP d8c0aab9fe) Odpowiedz

PSL CIAGLE MÓWI O CZYNIE CHŁOPSKIMJAKI TO BYŁ TEN CZYN SKORO TYLKO W OKOLICACH WILGI BYŁO TROCHE ODDZIAŁÓW BCH GARWOLIN I OKOLICE TO AK WIEC GDZIE TEN CZYN BYŁ?.PRZECIEZ BCH WSPÓŁPRACOWAŁO Z KOMUNISTAMI JAKO ZSL PRZEZ DZIESIATKI LAT

Bch? (, #IP a5da50afb9) Odpowiedz

A może lepiej zainteresować się historią zamiast wypisywać ...brednie. Przeczytaj czego dotyczy wydarzenie i odnoś się do niego-prostaku.