Wiadomości z Garwolina

Sprawcy włamania do Zespołu Oświatowego w Parysowie zatrzymani

Dodano:
garwolin - Sprawcy włamania do Zespołu Oświatowego w Parysowie zatrzymani

2 sierpnia doszło do kradzieży z włamaniem w ZPO w Parysowie. Dziś policja informuje, ze udało się znaleźć sprawców kradzieży.

- W dniu 2 sierpnia 2018 roku policjanci z Posterunku Policji w Pilawie zostali poinformowani o kradzieży z włamaniem do pomieszczeń Zespołu Placówek Oświatowych w Parysowie. Funkcjonariusze ustalili, iż sprawca wszedł do budynku po uprzednim wypchnięciu okna. Po penetracji pomieszczeń dokonał zaboru pieniędzy, dokonał równocześnie uszkodzenia mienia powodując straty o łącznej wartości 3000 złotych. W wyniku podjętych działań policjanci z Posterunku w Pilawie jeszcze tego samego dnia ustalili sprawców przestępstwa. Sprawcami okazali się 17 - latek i 18 - latek z gminy Parysów. Jeden ze sprawców został zatrzymany i osadzony w PDOZ KPP Garwolin celem wyjaśnienia. Drugi ze sprawców zgłosił się na Policję, gdzie usłyszał zarzut przestępstwa, po złożeniu wyjaśnień został zwolniony informuje – asp. Danuta Kalinowska z KPP w Garwolinie.

Sprawców teraz czeka sprawa karna w Sądzie Rejonowym w Garwolinie, Za popełniony czyn z art 279 KK, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA:


zdjęcie poglądowe


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.