Wiadomości z Garwolina

W Miętnem przebierali nogami po raz drugi

Dodano:
garwolin - W Miętnem przebierali nogami po raz drugi

Dopisała pogoda i goście. W minioną sobotę odbyła się druga potańcówka na dechach w zabytkowym parku przy dworku w Miętnem. Organizatorzy zapraszają do Powiatowego Centrum Kultury i Promocji w Miętnem jeszcze na jedną, ale i ostatnią w te wakacje zabawę pod gołym niebem w sobotę 1 września.

Pierwsza potańcówka  odbyła się tego roku w czerwcu. W sobotnią noc 4 sierpnia Powiatowe centrum Kultury i Promocji w Miętnem, Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Garwolińskiej oraz OSP w Miętnem  zaprosili ponownie do Miętnego na tańce, hulanki i swawole ze śpiewem i muzyką pod gołym niebem w zabytkowym parku przy dworku . Imprezę poprowadził lokalny wodzirej. Uczestnicy potańcówki bawili się przy największych polskich i zagranicznych przebojach minionych lat. - Każdy znalazł coś „pod swój but”, bez względu na wiek – jak informują organizatorzy, którzy zaprosili do wspólnego biesiadowania  rodziny, pary, a także singli.  W imprezie udział wzięli mieszkańcy powiatu garwolińskiego, Miętnego i okolic, ale także turyści z polski i zagranicy. – Chcieliśmy się spotkać, poznać, zintegrować, porozmawiać, pobawić jak za dawnych lat robili to nasi dziadkowie, rodzice.  W niejednej wsi organizowane były potańcówki.  Te tradycje już prawie zanikły. Mamy potrzebę wyjścia z domu, do ludzi. Chcemy odpocząć od pracy, technologii, zrobić coś pożytecznego dla siebie i innych – dodają. 

- Dużo dobrego słyszałam o organizowanych niegdyś potańcówkach w parku przy dworku w Miętnem, nad stawem. Ludzie, którzy jeszcze to pamiętają,  miło wspominają te czasy i wspólną zabawę.  Długa i bogata historia dworku w Miętnem stanowi ważny element tożsamości mieszkańców.  Bardzo się cieszę, że pomysł przywrócenia dawnych tradycji potańcówek przyjął się z tak dużą aprobatą społeczności – informuje dyrektor PCKiP Beata Pasternak.-  Jeszcze bardziej cieszy mnie to, że w organizację tej inicjatywy włączyli się mieszkańcy Miętnego i okolic. A na dodatek nie trzeba było ich długo namawiać.  Hasło i akcja. Klimat parku służy takim imprezą. Ale klimat na wsiach czy w miasteczkach tworzą właśnie ludzie. Mieliśmy też szczęście do pogody, ale to dzięki współpracy organizacja imprezy odniosła sukces – dodaje .

REKLAMA:


Oprócz muzyki i tańców w iście dworskim klimacie na dechach, organizatorzy zaprosili „tych na diecie cud” na frykasy z grilla i ogniska, bigos, chlebek ze smalczykiem, gofry, dla spragnionych był ogródek piwny, a także lemoniada.  W trakcie wydarzenia odbył się także konkurs na ciastka domowe, którego laureatem został Kacper Gawryś z Miętnego. Wyróżnienie otrzymało także za wypieki tzw. „Łakocie babuni” Stowarzyszenie „Korzenie” z  Żabieńca w gminie Parysów. 

- Podziękowania za współpracę kieruje dla Stowarzyszenia Przyjaciół  Ziemi Garwolińskie w szczególności: Wioli i Jarkowi Przybysz, Uli i Krzysiowi Gawryś, Małgosi i Tomkowi Bieleckim, Kasi i Pawłowi Wirtkom, Magdzie Erdman-Rękawek i Krzysiowi Rękawek, Iwonce Siwek, Agnieszce Biedrunce – Ujmie i Tomkowi  Ujmie, Beacie i Tomkowi Dąbrowskim, Emilce Wawer, Rafałowi Talarkowi. Dziękuję strażakom z OSP w Miętnem w szczególności Tomkowi Lewandowskiemu, Grzesiowi Osińskiemu, Grzesiowi Żołądkowi, Piotrkowi Sulejczakowi, a także niezastąpionemu sołtysowi Markowi Kot. Podziękowania kieruje za pomoc także do  Krzysztofa Ostrowskiego, Hani  Przybysz-Żołądek, Pawła Szwagulińskiego, Roberta Rękawka. Dziękuję za pomoc OSP Gończyce oraz pani sołtys Justynie Kobus – deski dały radę.  Dziękuję wszystkim paniom, które dołączyły do wicia wianków. I wszystkim, absolutnie wszystkim, którzy włożyli nawet najdrobniejszą cegiełkę w organizację potańcówki – informuje dyrektor PCKiP w Miętnem Beata Pasternak.

W Miętnem - jak to mówią -  znowu przebierają nogami  i zapraszają na ostatnią potańcówkę w tym roku pod gołym niebem, w sobotę 1 września. Tym razem wspólna zabawa rozpocznie się w klimacie dwudziestolecia międzywojennego. – 1 września to rocznica wybuchu II wojny światowej.  Oczywiście ważne jest oddanie w tym dniu hołdu i czci bohaterom, którzy przelali za Polskę własną krew. Ważne jest wspomnienie tych tragicznych dla Polski i Polaków wydarzeń. Ale też chcielibyśmy w tym dniu uczcić to, że możemy cieszyć się teraz wolnością.  Spotkać się i nie tylko w sposób patetyczny, ale także radosny  świętować niepodległość Polski. O szczegółach poinformujemy już wkrótce  - zapraszają organizatorzy wydarzenia: Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Garwolińskiej, Ochotnicza Straż Pożarna Miętne oraz Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 136

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

(, #IP 359408777f) Odpowiedz

Zdjęcie nr 6. Super biust

stowarzyszenie (, #IP e9d1c30e2e) Odpowiedz

Stowarzyszenie ... jestem pod wrażeniem Waszej organizacji i pomysłowości, dzięki Wam w Miętnem nareszcie coś się dzieje, oby tak dalej :)