Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (6 - 12 sierpnia 2018 r.)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (6 - 12 sierpnia 2018 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.


6 sierpnia 2018 r.

Zabezpieczenie miejsca lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Po godz. 12 dwa zastępy OSP zostały zadysponowane do miejscowości Oronne, gm. Maciejowice, gdzie na boisku szkolnym strażacy zabezpieczyli miejsce lądowania oraz startu śmigłowca LPR. Działania trwały ponad jedną godzinę.

Zdarzenie drogowe w Kownacicy, gm. Sobolew
Po godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Kownacicy, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Volvo S60 i Nissan Pixo. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, którą następnie przekazali przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto odłączono zasilanie elektryczne w pojazdach. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w Wildze
Po godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Wildze, gdzie samochód osobowy marki Peugeot zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Pomocy medycznej kierującemu pojazdem udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy OSP.

7 sierpnia 2018 r.

Plama oleju w Garwolinie

Po godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o substancji ropopochodnej rozlanej na skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego i ul. Sienkiewicza w Garwolinie. Strażacy dokonali sorpcji plamy, która została rozciągnięta przez przejeżdżające pojazdy na długości około dwóch kilometrów. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i dwa zastępy OSP.

REKLAMA:


8 sierpnia 2018 r.

Zdarzenie drogowe w Korytnicy

Po godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Korytnicy, w którym uczestniczył samochód ciężarowy i motocykl. Pomocy medycznej motocykliście udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W akcji trwającej blisko trzy godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Trojanów.

9 sierpnia 2018 r.

Pożar budynku mieszkalnego w Żelechowie

Po godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w Żelechowie. Działania zastępów straży polegały na podaniu prądu wody do pomieszczenia kuchni, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do prac rozbiórkowych nadpalonych elementów ściany i sufitu oraz oddymiania budynku. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP.

10 sierpnia 2018 r.


W godzinach popołudniowych i wieczornych odnotowano 37 interwencji związanych z usuwaniem skutków gwałtownych burz i nawałnic, w tym:
- jeden całkowicie zerwany dach na budynku mieszkalnym w Starym Pilczynie,
- dziewięć uszkodzonych dachów na budynkach mieszkalnych i gospodarczych w miejscowościach Stary Pilczyn, Wola Łaskarzewska i Dudka.
- dziesięć podtopień (w pięciu przypadkach dotyczących budynków)
- siedemnaście wiatrołomów.
 
12 sierpnia 2018 r.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Podoblin, gm. Trojanów
Przed północą do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu na drodze wojewódzkiej nr 801 w Podoblinie, gdzie samochód osobowy marki Toyota zjechał z drogi i znalazł się w rowie w pozycji na dachu. Żadna z osób nim podróżujących nie wymagała udzielenia pomocy medycznej. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Poprawka (, #IP 9c15e105a0) Odpowiedz

12 sierpnia 2018 r. Zdarzenie drogowe w miejscowości Podoblin, gm. Trojanów. To było w gminie Maciejowice