Wiadomości z Garwolina

Uwaga na kaskadowy pomiar prędkości. Policjanci prowadzą wzmożone działania prewencyjne na drogach powiatu garwolińskiego

Dodano:
garwolin - Uwaga na kaskadowy pomiar prędkości. Policjanci prowadzą wzmożone działania prewencyjne na drogach powiatu garwolińskiego

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Garwolinie prowadzą wzmożone działania prewencyjne na drogach powiatu garwolińskiego.

W dniu 9 sierpnia garwolińska drogówka włączyła się w krajowe działania NURD. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy sami piesi nie łamali przepisów ruchu drogowego.

W dniach 10-12 sierpnia przeprowadzone zostały działania "noga z gazu", które miały na celu eliminację kierujących poruszających się z nadmierną prędkością. Prowadzono pomiary w pobliżu przejść dla pieszych i dróg wlotowych do miejscowości, policjanci reagowali na przekroczenia dopuszczalnej prędkości już o 11 km/godzinę. Funkcjonariusze wręczali kierującym broszurę informacyjną dotyczącą drogi hamowania przy różnych prędkościach. Celem tego działania było uświadomienia jak istotnym czynnikiem w zachowaniu bezpieczeństwa jest dostosowanie prędkości do warunków drogowych oraz stosowanie się do znaków drogowych. Akcja prewencyjna będzie prowadzona cykliczne w sierpniowe weekendy.

Dziś, 14 sierpnia prowadzony jest kaskadowy pomiar prędkości, działanie to ukierunkowane jest na ujawnianie kierujących poruszających się z nadmierną prędkością. Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. Działania prowadzone są wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Rykach.

REKLAMA:


Już 16 sierpnia prowadzone będą działania prewencyjne "alkohol-narkotyki", które polegać będą na wzmożonych kontrolach stanu trzeźwości i eliminowaniu kierujących znajdujących pod działaniem alkoholu i substancji odurzających.

Do 23 sierpnia prowadzone będą lustracje w rejonach szkół dotyczące prawidłowości w oznakowaniu poziomym i pionowym przejść dla pieszych, widoczności znaków. Działania te prowadzone są dla zapewnienia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Lustracje przeprowadzane są w porozumieniu z zarządcami dróg i z udziałem dyrektorów lub przedstawicieli szkół. Celem działania jest usunięcie wszelkich nieprawidłowości mogących mieć wpływ na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem roku szkolnego.

- W przypadku zauważenia jakichkolwiek nieprawidłowości w oznakowaniu przejść dla pieszych w rejonie szkół warto poinformować o tym fakcie Wydział Ruchu Drogowego KPP Garwolin - tel. 25 68 40 213 – mówi asp. Danuta Kalinowska z KPP w Garwolinie.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.