Garwolin Sport

Medale i życiówki na czterech frontach

Dodano:
garwolin - Medale i życiówki na czterech frontach

W dniach 1-2 września zawodnicy lekkoatletycznej sekcji Wilgi Garwolin wystąpili w czterech imprezach sportowych, zajmując czołowe pozycje i poprawiając rekordy życiowe.

1 września  odbyły się w Radomiu, ogólnopolskie zawody lekkoatletyczne dla młodzików, pn. „Szukamy Olimpijczyków”.   Nie zabrakło w nich zawodników „Wilgi” Garwolin, którzy zdobyli                   w nich dwa pierwsze, jedno drugie i dwa czwarte miejsca. Dwa rekordy życiowe ustanowił Marcel Paciorek, uczeń III klasy gimnazjum w  Maciejowicach, którego do treningów w Wildze namówiła Marta Kujawa, trenerka i nauczycielka  wychowania fizycznego w Maciejowicach. Marcel zdobył I miejsce w skoku wzwyż 170cm i II miejsce w rzucie oszczepem – 38.77cm.

Ponadto pierwsze miejsce w bardzo licznie obsadzonym biegu na 300m, z wynikiem 43.96s, zajęła Olga Świesiulska, uczennica SP w Głoskowie. IV miejsca zdobyli – Agata Szaniawska w biegu na 1000m – 3.17.22s /rek. życ./ oraz Adam Makulec – również 1000m – 2.55.00s.

W tym samym terminie odbyły się w Zamościu Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w kategorii dzieci młodszych, dzieci starszych i młodzików – odpowiednio - U-12 – U-14 i U-16.
Na udział w tych zawodach zdecydowali się najmłodsi członkowie sekcji lekkoatletycznej – bracia Michał i Bartosz Głowalowie, którzy  do Zamościa wybrali się z rodzicami. Plonem ich startów było aż 5 medali:  Michał – kat U-14, zdobył złoty medal w rzucie piłeczką palantową – 46.50m, srebrny w skoku w dal – 4.55m i brązowy w biegu na 300m – 48.73s. Bartek – kat U-12,  wygrał rzut piłeczką palantową rzucając na odległość 29.5 m oraz zajął III miejsce w biegu na 300m – 55.05s. Warto dodać, że 9-letni Bartek, był najmłodszym uczestnikiem zawodów.

REKLAMA:


Wieczorem  tego samego dnia, odbył się z udziałem ponad 3 tysięcy startujących, w tym 1300 kobiet, bieg pod nazwą - „4F Praska Piątka”, w którym VII miejsce open i III miejsce w kategorii K-20 zajęła Emilia Mazek, która uzyskała dobry czas 18 min i 55 sek.

2 września w Warszawie, na stadionie AWF, odbyła  się  Warszawska Liga Lekkoatletyczna, w której z bardzo dobrej strony pokazali się długodystansowcy Wilgi Garwolin. Zwycięstwo w biegu na 3000m odniósł w doskonałym stylu Robert Głowala – czas 8.17.75s, który następnego zawodnika wyprzedził o ponad 7 sekund. Piąte miejsce natomiast zajął Mateusz Kondej,  ustanawiając nowy rekord życiowy – 8.34.83s.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 4

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.