Wiadomości z Garwolina

Nowy semestr w ZakodujGarwolin rozpoczęty. Zobacz ofertę!

Dodano:
garwolin - Nowy semestr w ZakodujGarwolin rozpoczęty. Zobacz ofertę!

Szkoła programowania #ZakodujGarwolin przygotowała nową ofertę na rok szkolny 2018/2019. Który kurs wybrać? Podpowiadamy, co będzie odpowiednim wyborem w zależności od wieku i poziomu uczestnika.


Poczuj się jak twórca gier i konstruktor robotówDla dzieci w wieku 7-12 lat proponujemy kurs „Przygoda z programowaniem dla najmłodszych”. Kurs jest spotkaniem z algorytmiką i myśleniem programistycznym w przyjazny i ciekawy sposób. Przygoda z platformą code.org czy programowaniem w Scratchu da uczestnikom wiele przyjemności, a jednocześnie wprowadzi ich w świat kodowania programów.

Nowością jest rozszerzenie kursu o zajęcia z robotami. Uczestnicy nauczą się sterować robotem Lego oraz urządzeniami zbudowanymi w oparciu o technologię Arduino.

>>> Informacje szczegółowe i zapisy na kurs „Przygoda z programowaniem dla najmłodszych”

Jak w wieku kilkunastu lat zostać twórcą stron WWW?
Młodzieży (w wieku od 13 lat) proponujemy kursy w dwóch obszarach. Pierwszy to tworzenie stron WWW. Kurs „HTML, CSS, JS” to propozycja dla osób początkujących. Zajęcia pozwolą na poznanie podstawowych znaczników składni języka HTML, zasad wykorzystania CSS oraz prostych skryptów języka Java Script.

>>> Informacje szczegółowe i zapisy na kurs „HTML, CSS, JS”

Programista aplikacji – zawód z przyszłościąDrugi obszar to programowanie. Dla początkujących, w wieku od 13 lat, proponujemy kurs „C++”, w którym uczestnicy poznają składnie i podstawowe instrukcje nowoczesnego, wysokopoziomowego języka programowania, jakim jest C++. Całość tego kursu nastawiona jest w sposób szczególny na te elementy, które będą szczególnie przydatne do rozwiązywania zadań maturalnych z informatyki rozszerzonej.

>>> Informacje szczegółowe i zapisy na kurs „C++”

Dla tych, którzy mieli już styczność z programowaniem lub trochę więcej już o nim wiedzą, proponujemy kursy:

    • „C++ cz. 2” – stanowi rozwinięcie kursu podstawowego. W programie znajdują się elementy zaawansowanych struktur takich jak listy, wskaźniki, obiekty. Ćwiczenia bazują na zadaniach maturalnych.
    • „C# .NET” – wprowadzenie do środowiska .NET. Znacząca część kursu obejmuje poznanie składni i struktur języka C#. W dalszej części zajęć możliwe jest ukierunkowanie uczestników na technologie mobilne, okienkowe lub webowe. Kurs od podstaw.
    • „Java – wstęp do technologii”. Wprowadzenie do technologii Java. Celem kursu będzie zapoznanie ze strukturą i składnia języka Java oraz koncepcją programowania obiektowego. Kurs od podstaw.
     
Matura z informatyki
Kursy przygotowujące do matury z informatyki rozszerzonej. Kierowane są w szczególny sposób do osób, które myślą o zdawaniu tego przedmiotu na maturze. Planowane są jako długoterminowe przygotowywanie uczniów w obszarach wymaganych na egzaminie maturalnym. Kurs powinien składać się z 4 semestrów, które obejmowałyby treści dobrane tak aby realizować na zajęciach wymagania matury z informatyki rozszerzonej.

>>> Informacje szczegółowe i zapisy na kurs „Przygotowanie do matury z informatyki”

Kursy dla dorosłych
Kurs podstawowej i średniozaawansowanej obsługi edytora tekstu MS Word i arkusza kalkulacyjnego MS Excel. Możliwe jest rozbudowanie kursu o inne elementy.

>>> Informacje szczegółowe i zapisy na kurs dla dorosłych - MS Word, MS Excel

Lokalizacja
Zajęcia odbywają się w ZS nr 2 w Garwolinie przy ul. Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego 20. W zależności od grupy, spotkania odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych lub w soboty rano.

>>> Zobacz ofertę #ZakodujGarwolin na rok szkolny 2018/2019

Galeria 8

Artykuł sponsorowany