Wiadomości z Garwolina

Zderzenie dwóch ciężarówek i dwóch samochodów osobowych na DK17. 3 - letnie dziecko i dwie dorosłe osoby w szpitalu

Dodano:
garwolin - Zderzenie dwóch ciężarówek i dwóch samochodów osobowych na DK17. 3 - letnie dziecko i dwie dorosłe osoby w szpitalu

Wczoraj doszło do wypadku drogowego na DK17. W zdarzeniu uczestniczyły dwa samochody ciężarowe i dwa osobowe. W wyniku zderzenia pojazdów do szpitali został zabrany 63-letni mężczyzna, 37-letnia kobieta i 3-letnie dziecko.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że  22-letni mężczyzna kierujący samochodem ciężarowym marki Man jadąc w kierunku Lublina, nie zachował należytej ostrożności od poprzedzającego pojazdu i w wyniku gwałtownego hamowania chcąc ominąć pojazd ciężarowy marki MAN, którego 24-letni kierowca zjechał do rowu, usiłując ominąć pojazd marki Renault Scenic, którym kierował 24-letni mężczyzna, wykonujący  manewr skrętu w lewo w miejscu niedozwolonym. Kierowca samochodu  ciężarowego zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził w wyniku  złożenia się ciężarówki do zderzenia z pojazdem marki Honda. Obrażeń ciała  doznali: kierująca hondą lat 63 oraz pasażerowie pojazdu 37-letnia kobieta  i 3-letni chłopiec, którzy zostali przewiezieni do szpitali. Wszyscy  kierujący trzeźwi. Sprawcę wypadku ustalą policjanci z PP Sobolew w prowadzonym postępowaniu – informuje asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy KPP w Garwolinie.


- Po godz. 16.00 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej 17 w Chotyni, w którym uczestniczyły dwa samochody ciężarowe marki MAN oraz dwa samochody osobowe: Renault Scenic i Honda CRV. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, którą następnie przekazali załodze Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pomocy medycznej pozostałym dwóm osobom poszkodowanym udzielił zespół ratownictwa medycznego. Ponadto odłączono zasilanie elektryczne w samochodach osobowych i dokonano sorpcji płynów eksploatacyjnych z jezdni. W akcji trwającej ponad trzy godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP – informuje st. kpt. Tomasz Biernacki, oficer prasowy KPP w Garwolinie.


zdjęcie archiwum KG

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

wypadek12 (, #IP 4d95476434) Odpowiedz

Osoby podróżujące hondą lub ich rodzinę bardzo proszę o kontakt winiczak-a@o2.pl