Wiadomości z Garwolina

Policja podsumowuje działania przeprowadzone w okresie wakacyjnym

Dodano:
garwolin - Policja podsumowuje działania przeprowadzone w okresie wakacyjnym

W okresie wakacyjnych miesięcy policjanci w całym powiecie garwolińskim interweniowali 2778 razy. Odnotowano 19 wypadków drogowych oraz 201 kolizji, w których zginęła 1 osoba, a 23 zostały ranne. Policjanci z garwolińskiej drogówki skontrolowali 3171 kierujących pojazdami. Pomimo licznych apeli o zachowanie trzeźwości ujawnili aż 40 kierowców, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze, jak co roku czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego, sprawdzając m. in. prędkość pojazdów, trzeźwość kierowców, a także stan techniczny samochodów.
W okresie wakacyjnych miesięcy policjanci z garwolińskiej drogówki skontrolowali łącznie 3171 kierujących pojazdami, w tym: 76 rowerzystów, 44 motocyklistów i motorowerzystów, 52 kierowców autobusów, 317 samochodów ciężarowych. Szczególną uwagę zwracali na  przestrzeganie przepisów dotyczących bezpieczeństwa przewozu dzieci, badali trzeźwość, a także sprawność psychofizyczną oraz uprawnienia i kwalifikacje zawodowe kierowców wykonujących przewozy wakacyjne.

W czasie tegorocznych wakacji na drogach powiatu garwolińskiego miały miejsce 220 zdarzenia drogowe. Odnotowano 19 wypadków oraz 201 kolizji, w których 1 osoba zginęła, a 23 zostały ranne. Za nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego na 768 kierujących policjanci nałożyli mandaty karne, a 1838 kierowców pouczyli. Ponadto, w 42 przypadkach funkcjonariusze sporządzili wnioski o ukaranie do sądu.

Podczas przeprowadzanych kontroli drogowych ujawnili 40 nietrzeźwych kierujących. Policjanci podejmowali też stanowcze interwencje wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego popełniających wykroczenia stanowiące główne przyczyny wypadków drogowych, z uwzględnieniem jazdy nieoświetlonymi rowerami po zapadnięciu zmierzchu. Przeprowadzali też szereg akcji z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Podczas wakacji garwolińska drogówka zatrzymała 81 uprawnień do kierowania pojazdami, z czego 53 prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. Niechlubnym rekordzistą przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym okazał się być 35-letni mężczyzna mieszkaniec powiatu mińskiego, który jechał z prędkością 151 km/h.

Funkcjonariusze pełnili służbę nie tylko na drogach, ale też na wodach i terenach przywodnych. W celu zmniejszenia liczby utonięć i nieszczęśliwych wypadków nad akwenami oraz podniesienia świadomości z zakresu bezpieczeństwa nad wodą policjanci przeprowadzili wiele działań profilaktycznych.

Policjanci wielokrotnie uczestniczyli w spotkaniach z dziećmi ucząc je, jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą czy w lesie. Rozmawiali z nimi o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpiecznych zabawach w domu, podczas nieobecności rodziców.

Łącznie w czasie wakacji policjanci w całym powiecie garwolińskim zrealizowali 2778 interwencji. Dodatkowo służbę garwolińskich mundurowych wspomagały patrole radomskiego Oddziału Prewencji Policji.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.