Rozrywka | Kultura Garwolin

Parafiada w Miętnem już w najbliższą niedzielę

Dodano:
garwolin - Parafiada w Miętnem już w najbliższą niedzielę

16 września w Miętnem odbędzie się Parafiada. W programie wydarzenie znalazło się mnóstwo atrakcji jak: występy dzieci i młodzieży, przejazd turystyczny na rowerach, zawody rowerowe i rolkowe dla dzieci, wyścig rowerowy, konkurs sportowy o tytuł mistrza parafii, potańcówka w klimacie lat dwudziestych, zabawa fantowa i zabawa taneczna z zespołem Grand.

Ju w niedzielę 16 września w Miętnem odbędzie się odpust parafialny i Parafiada.
O 12.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta Odpustowa, celebrowana przez ks. Andrzeja Lemieszka. Rozpoczęcie zabawy fantowej zaplanowano na 13.00. O 13.20 zostanie uroczyście otwarta Parafiada.  Występ dzieci z Przedszkola „Leśne Skrzaty” będzie można zobaczyć pół godziny później. Młodzież z grupy teatralnej działającej przy Dworku zaplanowano na 14.00.

Godzinę później będzie można uczestniczyć w przejeździe turystycznym na rowerach na trasie: Miętne – Wola Rębkowska – Stara Huta. Zawody rowerowe i rolkowe dla dzieci o rozpoczną się o 15.20.

O 16.45 wystartuje wyścig rowerowy o nagrodę ks. proboszcza, ulicami Miętnego (Główna, Garwolińska, Spacerowa, Przemysłowa, Główna).

REKLAMA:


Konkurs sportowy o tytuł Mistrza Parafii pomiędzy Miętnem, Krystyną, Michałówką-Jagodnem i gośćmi rozpocznie się o 17.30.

Potańcówka w klimacie lat dwudziestych zacznie się o 18.30. Rozstrzygniecie konkursu na najlepsze ciasto Parafiady będzie można zobaczyć o 19.30.

O 19.45 odbędzie się wręczenie nagród dla zwycięzców wyścigu rowerowego oraz losowanie nagrody głównej dla uczestników zabawy fantowej.

Zabawa taneczna z zespołem Grand zaplanowana jest n godzinę 20.00.

Uroczystość wspierają: wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk i Powiatowy Ośrodek Sportu w Miętnem.

Sponsorami wydarzenia są Lechpol i Bruggen.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.