Wiadomości z Garwolina

Mieszkańcy Działek chcą utworzenia terenu rekreacyjnego

Dodano:
garwolin - Mieszkańcy Działek chcą utworzenia terenu rekreacyjnego

Mieszkańcy osiedla Działki w Garwolinie skierowali pismo do burmistrza miasta Garwolin, w którym proszą o sfinansowanie siłowni zewnętrznej na terenie przy boisku piłkarskim, zlokalizowanym przy skrzyżowaniu ulicy Słowackiego z ulicą Różaną.

„Boisko osiedlowe jest obszarem zaniedbanym i w pełni niezagospodarowanym (…) Osiedle Działki jest jednym z najstarszych osiedli, a jednocześnie najbardziej zaniedbanym. Teren przy boisku byłby świetnym miejscem spotkań okolicznych mieszkańców i służył pogłębieniu więzi wspólnoty lokalnej. Byłby również miejscem zabaw dla wielu dzieci i młodzieży. Zamysłem mieszkańców jest zbudowanie siłowni zewnętrznej proponowanej przez (nazwa firmy). " piszą do burmistrza mieszkańcy Działek.

W ramach inwestycji zdaniem mieszkańców można by zakupić między innymi: wioślarz, rower, wyciąg z krzesłem i biegacz. Koszt zakupu sześciu urządzeń nie przekroczyłby 17 tys. zł.

Mieszkańcy zwrócili się też z prośbą o zamontowanie ławek i koszy na śmieci przy boisku oraz o regularne porządkowanie boiska i terenu wokół niego

REKLAMA:


Mieszkańcy w piśmie przypominają też, że w poprzedniej kampanii wyborczej radna miejska Grażyna Makulec obiecywała wybudowanie boiska do koszykówki, które do tej pory nie powstało.

Pod pismem podpisało się kilkadziesiąt osób.

Jedna z inicjatorek skierowania pisma do burmistrza zauważa, że plac zabaw usytuowany w parku na Działkach jest w kiepskiej kondycji – zabawki są systematycznie niszczone, a na terenie parku jest mnóstwo rozbitego szkła. Jej zdaniem wybudowanie placu zabaw dla dzieci przy boisku byłoby rozwiązaniem tego problem, bo wandale byliby z każdej strony obserwowani i nie mogliby się schować za drzewami.

Pismo mieszkańców dotyczące sfinansowania inwestycji rekreacyjnej zostało potraktowane jako wniosek do budżetu na rok 2019.

Natomiast prośba o zamontowanie ławek i koszy na śmieci oraz porządkowanie boiska i terenu wokół boiska zostało skierowane do Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, jako zarządzającego obiektem.

Sprawdzimy co stało się z wnioskiem mieszkańców. Prawdopodobnie będzie on omawiany na miejskich komisjach.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 3

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

MIESZKANIEC DZIAŁEK (, #IP 9e09feae8c) Odpowiedz

Wreszcie ktoś się zajął tą sprawą. To co się wyprawia w parku to sodoma i gomora!!! Jak tam dzieci mają się tam bawić w tych szkłach i papierosach?, i gdzie zabawki nie działają (karuzela, huśtawki itd są zepsute albo za wysokie dla małych dzieci, nie wspomnę o piaskownicy gdzie szkła i papierosy oraz śmieci są zakopywane). SUPER DOBRY POMYSŁ aby to przenieść na boisko i przy tym zrobić siłownię zewnętrzną.

(, #IP db30a94cb9) Odpowiedz

Radna Makulec to mogła wam obiecywać! Macie co/kogo sobie wybraliście. Więc teraz nie narzekać.