Wiadomości z Garwolina

Kradną wszędzie! W parku, na prywatnych posesjach, w sklepie, na terenie budowy S17 i w internecie

Dodano:
garwolin - Kradną wszędzie! W parku, na prywatnych posesjach, w sklepie, na terenie budowy S17 i w internecie

Policjanci z KPP w Garwolinie ujawniają kradzieże, które zostały dokonane w ubiegłym tygodniu. Z informacji przekazanych do mediów wynika, że nigdzie nie możemy czuć się bezpiecznie. Co trzeba zrobić, żeby fala kradzieży w naszym kraju się skończyła? Może czas zacząć ujawniać złapanych złodziei z imion i nazwisk? Może czas na to, żeby złodzieje w końcu zaczęli się wstydzić tego co robią? Może, kiedy okaże się, że ktoś kogo znasz jest złodziejem, łatwiej będzie uniknąć utraty mienia? Do tego

 potrzebna będzie zmiana prawa. W tej chwili nie jest to możliwe.


Kradzież na budowie S17
Między 8 a 10 września w Woli Koryckiej Górnej nieznany sprawca z niezabezpieczonej pompy znajdującej się przy budowie drogi S17, dokonał kradzieży akumulatora, rozrusznika silnika spalinowego, 4 sztuk węży wodnych o długościach 25 metrów oraz wypompował 80 litrów oleju napędowego. Pokrzywdzona firma oszacowała straty na kwotę kilku tysięcy złotych. Ustaleniami w tej sprawie zajęli się policjanci z PP Trojanów.

Kradzież w garwolińskim parku
11 września w parku w Garwolinie, nieznany sprawca z pozostawionego bez nadzoru plecaka dokonał kradzieży obiektywu fotograficznego z filtrem UV marki HOYA, dwa wyzwalacze radiowe marki YONGUO, baterię Nikon cztery karty pamięci oraz ładowarkę marki Nikon. Wartość skradzionego mienia to kwota kilku tysięcy złotych. Ustaleniami w tej sprawie zajęli się policjanci z KPP Garwolin.

Kradzież w sklepie
12 września w Pilawie 64-letni mieszkaniec Pilawy, w supermarkecie dokonał kradzieży 700 sztuk naklejek promocyjnych. W trakcje wykonywanych czynności odzyskano skradzione naklejki. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Pilawa.

Kradzież na prywatnej posesji
14 września w Trąbkach nieznani sprawcy z kojca znajdującego się na wybiegu dokonali kradzieży dwóch sztuk baranów. Ustaleniami w tej sprawie zajęli się policjanci z PP Pilawa.

Kradzież w domku letniskowym
15 września w Garwolinie nieznany sprawca włamał się do domku letniskowego, skąd dokonał kradzieży wiertarko-wkrętarki, wyrzynarki oraz zestawu kluczy i śrubokrętów. Odzyskaniem skradzionego mienia i ustaleniem sprawcy zajęli się policjanci z KPP Garwolin.

REKLAMA:


Kradzieże w internecie
15 września nieznana osoba poprzez zamieszczenie na platformie aukcyjnej ogłoszenia, przesłała link pokrzywdzonej z Pilawy, który miał służyć do logowania na stronie firmy kurierskiej. Kobieta na stronie podała dane bankowości elektronicznej niezbędne do dokonywania operacji bankowych na jej koncie. Następnie sprawca dysponując tymi danymi dokonał dwóch przelewów bankowych. Łącznie pokrzywdzona oszacowała straty na kwotę kilkunastu tysięcy złotych. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

16 września  nieznana osoba, za pośrednictwem platformy aukcyjnej doprowadziła 59-letniego mężczyznę z Sobolewa do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem, poprzez wprowadzenie w błąd co do możliwości zakupu pojazdu. Pokrzywdzony wpłacił umówioną zaliczkę na wskazany rachunek bankowy, po czym kontakt z osoba oferującą sprzedaż pojazdu się urwał. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

Nieustalona osoba, za pośrednictwem platformy aukcyjnej, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadziła 36-letniego mężczyznę z Pilawy do niekorzystnego rozporządzania mieniem poprzez wprowadzenie go w błąd co do zamiaru wywiązania się z warunków umowy przy zakupie telefonu komórkowego. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Pilawa.

Może warto przejąć część wzorców postępowania z Japonii, jednego z najbezpieczniejszych krajów świata? Tam na przykład złodzeje są za kradzieże naznaczani i to dosłownie :-)


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Stacyjna (, #IP 6fc7d92f28) Odpowiedz

Stacyjna 39 kradna rowery okradaja skrzynki pocztowe buty spod drzwi,cpanie w piwnicy alkohol itp