Wiadomości z Garwolina

Remiza strażacka w Niecieplinie została oficjalnie otwarta

Dodano:
garwolin - Remiza strażacka w Niecieplinie została oficjalnie otwarta

16 września w godzinach porannych odbyło się uroczyste otwarcie remizy OSP w Niecieplinie. Piękna pogoda towarzyszyła obchodom, na które tłumnie przybyli mieszkańcy Niecieplina i okolic, szczególnie ci związani ze strażą pożarną.

Uroczystości otworzył przemarsz grup OSP i pocztów sztandarowych przy akompaniamencie Orkiestry Dętej OSP z Łaskarzewa pod przewodnictwem Jana Wieczorka. Mundurowi maszerowali ulicami Niecieplina udając się na miejsce docelowe – plac pod strażnicą OSP. Tam odbyło się uroczyste złożenie meldunku Wiesławowi Gąsce przez Romana Maszkiewicza. Po meldunku nastąpiło podniesienie flagi, któremu towarzyszyło odegranie hymnu narodowego.

Pierwsze słowa należały do Marcina Zalecha, prezesa OSP w Niecieplinie, który powitał biorących udział w uroczystościach. Wśród zgromadzonych gości znaleźli się: poseł na sejm RP Grzegorz Woźniak, starosta powiatu garwolińskiego Marek Chciałowski, wójt gminy Garwolin oraz prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Garwolinie Marcin Kołodziejczyk, sekretarz powiatu Jerzy Piesio, wiceprezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Garwolinie oraz wójt gminy Borowie Wiesław Gąska, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie st. kpt. Tomasz Biernacki, komendant na emeryturze PSP w Garwolinie Dariusz Sadkowski, przedstawiciele władz samorządowych, strażacy OSP i PSP, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy.

Eucharystię poprowadził przybyły w zastępstwie za dziekana parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie ks. Ryszarda Andruszczaka ksiądz Andrzej Daniluk. Oprawę muzyczną mszy zapewniła Orkiestra Dęta OSP w Łaskarzewie.

REKLAMA:


Po zakończeniu mszy świętej odczytana została historia jednostki OSP w Niecieplinie. Wręczono również medale za zasługi w straży pożarnej. Odznaczeni zostali: srebrnymi medalami - Piotr Karbowski, Krzysztof Metera, Andrzej Miętus, Marek Morton, Rafał Mućko, Ryszard Szubiński, Dariusz Zalewski; brązowymi medalami - Dariusz Dębowski, Adam Domarecki, Marcin Miętus, Tomasz Paduch, Leszek Wielgosz, Marcin Zalech; odznaczeniem „Wzorowego Strażaka” - Sebastian Głaszczka, Marcin Baran, Jarosław Syga.

Marcin Zalech złożył podziękowania wszystkim, dzięki którym budynek mógł powstać – wójtowi Marcinowi Kołodziejczykowi, byłemu  wójtowi gminy Garwolin Tomaszowi Łysiakowi, skarbnik gminy Katarzynie Grzeszczak, członkom rady gminy obecnym i poprzednim oraz wszystkim osobom, które materialnie albo czynem wsparły budowę obiektu i pomogły w organizacji jego uroczystego otwarcia. Zaraz potem rozpoczęły się przemówienia okolicznościowe. Głos zabrali: wójt Marcin Kołodziejczyk, wiceprezes ZG ZOSP Wiesław Gąska, poseł Grzegorz Woźniak, starosta Marek Chciałowski oraz st. Kpt. Tomasz Biernacki. Wszyscy złożyli serdeczne gratulacje i nie szczędzili ciepłych słów na temat piękna teg budynku. Marcin Kołodziejczyk wyraził dumę z wizualnych walorów strażnicy i podkreślił, że budynek został nagrodzony statuetką Floriana, czyli nagrodą  w II Ogólnopolskim Konkursie na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów. Nie obyło się bez podarunków – figurki św. Floriana od Wiesława Gąski czy kompletu mundurów od Marcina Kołodziejczyka. Odczytane zostały również listy od wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipiery oraz marszałka województwa Adama Struzika.

Po przemowach odbyła się uroczysta defilada pododdziałów OSP, a po niej wszyscy podążyli na tyły budynku, gdzie przecięto wstęgę na znak oficjalnego otwarcia budynku.
 


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 126

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

(, #IP 9c287e1642) Odpowiedz

Gratulacje dla OSP NIECIEPLIN a dla redaktorów portalu wielkie buuuuu za to ze się zapomina o innych. Duża impreza o podobnym charakterze ( otwarcie świetlicy wiejskiej i nadanie sztandaru dla OSP SOKÓŁ) i żadnej informacji, żadnych opisów, żadnych zdiec. Widać jak redaktorzy dzieła powiat na lepszych i gorszych

Brak informacji (, #IP 1a2f1ee4fb) Odpowiedz

Nikt nas nie zaprosił na to wydarzenie. Nie wiedzieliśmy, że coś takiego będzie.

(, #IP 80a2bbc7b2) Odpowiedz

Duża impreza i druhowie z Sokoła mieli jeszcze redakcję zapraszać? Żal, żal mi redakcji, widać ze osoby które zbierają informacje nie nadają się do tego

Osp sokol (, #IP d86f503179) Odpowiedz

Druchowie sami powinni powiadomić gazetę oraz inne portale o takim wydarzeniu a nie liczyć że ktoś ich odwiedzi

(, #IP 0c92753327) Odpowiedz

Choc jestem z gminy obok uwazam ze tak jak powiat jest promowany przez mlodziez z Sokoła i miejscowa straz to juz wszyscy powinni sami ich popierac i im gratulowac ale widocznie nikt nie widzi sukcesow tamtych strazakow

red bull (, #IP f9ec1e2488) Odpowiedz

Może nie zapraszać, ale przynajmniej poinformować. Przed wyborami tyle się dzieje w powiecie, że trudno wszystko ogarnąć. Nie dziwie się redaktorom, że w tym wysypie różnych imprez przedwyborczych mogli się pogubić. A swoja drogą to bardzo ciekawe, że tak dużo dzieje się w roku wyborczym. Czyżby samorządowcy przed wyborami napili się red bulla, który dodał im skrzydeł, które mieli podcięte przez poprzednie trzy lata.