Wiadomości z Garwolina

Nielegalne papierosy zabezpieczone przez policjantów

Dodano:
garwolin - Nielegalne papierosy zabezpieczone przez policjantów

Garwolińscy policjanci zabezpieczyli papierosy bez znaków polskiej akcyzy skarbowej. Funkcjonariusze zatrzymali również mężczyznę, posiadającego te wyroby. Grozi mu wysoka grzywna i do 3 lat więzienia.

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie, w czwartek zabezpieczyli znaczną ilość papierosów bez znaków polskiej akcyzy skarbowej. Wyroby te znajdowały się w samochodzie osobowym, którego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1000 paczek papierosów. Wartość uszczuplenia majątkowego na szkodę skarbu państwa w związku z niezapłaconymi podatkami wynosi ponad 20 tys. zł.

REKLAMA:


Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. 49-latek odpowie za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy, za co w kodeksie karnym skarbowym jest przewidziana wysoka grzywna – do 720 tzw. stawek dziennych oraz za próbę udzielenia korzyści majątkowej interweniującym policjantom w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.